Kodėl verta pietų pertrauką iškeisti į apsilankymą baseine?

Daug laiko praleidžiant prie kompiuterio ekrano bei telefonų ieškome atsipalaidavimo, kartu ir prasimankštinimo būdo. Tam puikiai tinka daugelio užmiršta, bet efektyvi sporto šaka – plaukimo treniruotės. Baseino užsiėmimai labai naudingi dėl taisyklingos kūno padėties ir geros sąnarių sveikatos. Kodėl dar verta savo darbo pietų pertrauką iškeisti į apsilankymą baseine?

Judėjimo vandenyje nauda

Vanduo specifiškai veikia žmogaus kūną. Plaukiant horizontaliai dirba visas kūnas – pagerėja širdies darbas, kraujas lengviau teka kraujagyslėmis, pagreitėja kraujo apykaita. Sunkiau funkcionuoja tik kvėpavimo sistema, kurią reikia mokėti teisingai valdyti. Plaukimo metu vyksta tikrai intensyvi energijos apykaita, kuriai reikia atiduoti nemažai energijos.

Apskritai, vandens šilumos imlumas ir laidumas daug didesni už orą, o tai reiškia, kad šilumos apykaita vandenyje greitesnė – todėl pasinėrus į vandenį jaučiamas šaltis. Visgi tai suteikia gerą apsaugą kūnui nuo peršalimo ligų, didina jo atsparumą virusams, užgrūdina.

Ne tik kūnui, bet ir ramybei

Vanduo teigiamai stimuliuoja centrinę nervų sistemą ir ją po truputį stiprina. Reguliarūs apsilankymai baseine mažina psichologinę įtampą, leidžia raumenims ir protui atsipalaiduoti, pagerina miego kokybę. Plaukioti rekomenduojama ilgai buvus nejudriam (pavyzdžiui, sugijus kūno lūžiams ar po ligų), daug stresuojant.

Vandens slėgis, kuris veikia odą, natūraliai masažuoja kūną, teigiamai veikia raumenyną. Kūno svoris vandenyje yra neutralizuojamas – tai reiškia, kad sudaromos sąlygos taisyklingai laikysenai formuotis. Todėl daugelis stuburo iškrypimų gydomi būtent vandens baseino treniruočių metu. Be to, reguliarūs apsilankymai baseine didina kūno lankstumą, sąnarių paslankumą.

Vertėtų išmokti taisyklingai plaukti

Mūsų klinikos specialistai patvirtina, kad ne visi žmonės moka taisyklingai plaukti – vieni vandenyje vos išsilaiko, kiti plaukia pakėlę galvą, bijo susišlapinti veidą ar panardinti pakaušį. Teisinga plaukimo technika labai svarbi, kadangi plaukiojant neteisingai galima sau ne padėti, o pakenkti.

Pasak specialistų, jeigu žmogus plaukia ritmiškai kvėpuodamas, tai reiškia, kad galimai viską daro teisingai. Mokantis teisingai plaukti žmogus vandens paviršiumi be sustojimo gali judėti 30 min. bent keliais skirtingais plaukimo būdais.

Dirbantiems sėdimą darbą

Sėdimą darbą dirbantiems žmonėms įvairios mūsų siūlomos treniruotės (ne tik mankštos vandenyje) gali padėti prasimankštinti po sunkios darbo dienos. Tai ne tik patarimas, bet ir nuoširdi mūsų specialistų rekomendacija! Jų metu atpalaiduosite įsitempusius, sustirusius raumenis, nukreipsite mintis ir nuraminsite protą.

„Aušra SPA“ siūlome platų atpalaiduojančių treniruočių pasirinkimą: rytines mankštas, aqua aerobika mankštas, treniruotes senjorams ar nėščiosioms, viso kūno mankštas, specialias kūno pusiausvyros, koordinacijos ar stabilizavimo mankštas, plaukimo pamokas. Visą treniruočių pasirinkimą rasite mūsų internetinėje svetainėje, o mes lauksime Jūsų!

Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl slapukų įrašymo. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti – privatumo politikoje.