Apie mus

Aušra SPA yra įsikūrusi neįprastoje vietoje – tokiu pat pavadinimu prieš kelis metus pradėjusiame veikti verslo parke, esančiame pačiame miesto centre, prie pagrindinės laikinosios sostinės autobusų stoties, atkurtuose istorinės Kauno spaustuvės pastatuose.

Neatpažįstamai atsinaujinusiame Vytauto prospekte 2020 metų Vasario mėnesį verslo parke „Aušra“ kauniečiams duris atverė išskirtinė baseino ir pirčių erdvė. Verslo parko „Aušra“ pirmajame aukšte, beveik 850 kv. metrų erdvėje, įsikūrusi vandens ir pirčių zona sukurta sveiką gyvenseną bei aktyvų poilsį vertinantiems kauniečiams.

Šiluma, žaluma ir rafinuotu skoniu alsuojanti „Aušra SPA” poilsio oazė išsiskiria interjeru bei pažangiais technologiniais sprendimais. Pavyzdžiui, dėka inovatyvios „AFM“ filtravimo sistemos, vandens zonoje yra naudojamas itin mažas chloro kiekis. Jis filtravimo sistemose yra pakeičiamas stiklo ir kvarco veikliosiomis savybėms, taip išvengiant nemalonaus kvapo bei neigiamo poveikio jautriai odai.

SPA „AUŠRA“ VIDAUS TVARKOS, ELGESIO IR PIRKIMO-PARDAVIMO TAISYKLĖS

 

 1. Bendros nuostatos

1.1. SPA „Aušra“ baseino, pirčių ir SPA erdvėje, esančioje adresu Vytauto pr. 23, Kaune (toliau – Baseinas ir SPA) lankytojai gali naudotis: 25 metrų baseinu, sūkurinėmis voniomis, masažiniu baseinu, pirtimis, spa zona.

1.2. Lankytojas – kiekvienas asmuo, kuris valdytojo nustatyta tvarka įsigijo bilietą, abonementą, dovanų kuponą ar kitais SPA „Aušra“ nustatytais teisėtais būdais pateko į Baseiną ir SPA. Bilietų ir abonementų įsigijimo, keitimo ir grąžinimo sąlygas bei tvarką nustato šios taisyklės (toliau – Taisyklės).

1.3. Taisyklės nustato Baseino ir SPA lankytojų aptarnavimo (paslaugų teikimo) tvarką, privalomus saugumo, higienos ir kitus reikalavimus ir teises lankytojams, pareigas bei jų atsakomybės ribas, bilietų, abonementų pardavimo ir papildomų paslaugų teikimo sąlygas.

1.4. Taisyklės viešai skelbiamos ir privalomos visiems Baseino ir SPA lankytojams, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Asmuo, prieš sudarydamas sutartį dėl Baseino ir SPA paslaugų (t. y. įsigydamas bilietą ar abonementą), privalo susipažinti su šiomis Taisyklėmis ir, naudodamasis Baseino ir SPA paslaugomis, jų laikytis.

1.5. Visi baseino ir SPA lankytojai, ir jį lydintys asmenys, kurie yra vyresni negu 16 metų privalo sutikti su Baseino vidaus elgesio taisyklėmis.

1.6. Lankytojas visiškai atsakingas už savo sveikatos būklę ir galimybę naudotis Baseino ir SPA teikiamomis paslaugomis. Valdytojas ir jo darbuotojai neatsako dėl lankytojo sveikatos sutrikimų, sužalojimų ir nelaimingų atsitikimų, atsiradusių lankantis Baseine ir SPA.

1.8. Baseine ir SPA draudžiama lankytis šiems asmenims:

      1.8.1 Asmenys, sergantys COVID-19 ar bet kokia kita virusine/infekcine liga, asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, ar bet kokia kita virusine/infekcine;

      1.8.2. Sergantiems infekcinėmis ligomis;

      1.8.3. Sergantiems konjunktyvitu, užkrečiamomis odos ligomis;

      1.8.4. Asmenims su atviromis žaizdomis;

      1.8.5. Asmenims, apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotinių ar psichotropinių medžiagų;

1.8.6. Asmenims, neturintiems elektroninės lankytojo apyrankės;

      1.8.7. Asmenims su kitais negalavimais, kurie kelia ar gali kelti grėsmę savo ar kitų lankytojų sveikatai ir saugumui;

      1.8.8. Asmenims, kurių elgesys kelia pavojų Baseinui, jo saugumui ir higieninei būklei arba prieštarauja visuomenėje priimtoms gero elgesio taisyklėms;

1.9. Vaikai iki 14 metų ir vaikai iki 16 metų, kurių ūgis mažesnis nei 1,50 m (vienas metras penkiasdešimt centimetrų) į Baseiną ir SPA įleidžiami tik su lydinčiu pilnamečiu asmeniu, kuris privalo užtikrinti, kad: vaiko sveikatos būklė leidžia naudotis Baseino ir SPA komplekso teikiamomis paslaugomis; vaikas susipažino / yra supažindintas su Taisyklėmis, jų laikysis; lydintis asmuo atsako už tinkamą vaiko elgesį; pažada atlyginti vaiko padarytą žalą kitiems klientams ar Baseino ir SPA komplekso savininkui.

1.10. Nepilnamečiai nuo 16 iki 18 metų lankytis baseine gali savarankiškai, tačiau jiems yra reikalingas raštiškas tėvų/globėjų sutikimas. Sutikimą tėvai/globėjai turi pasirašyti baseino registratūroje atvykus su nepilnamečiu vaiku. Tėvų/ globėjų sutikimas galioja iki kol vaikas sulaukia pilnametystės.

1.11. Vieno lydinčio pilnamečio asmens priežiūroje gali būti ne daugiau kaip trys vaikai.

1.12. Vaikai iki 3 metų baseine privalo būti su specialiomis sauskelnėmis, skirtomis baseinui.

1.13. Vaikai iki 8 metų baseine turi dėvėti gelbėjimo priemones (gelbėjimo liemenes, oro pagalves (plaukmenis) ant rankų ir pan.). Už tai atsakingas lydintis pilnametis asmuo.

1.14. Atsakingų Baseino ir SPA darbuotojų nurodymu (kai Atsakingi Baseino ir SPA komplekso darbuotojai mano, kad tai yra būtina ar reikalinga) vaikai nuo 8 metų iki 18 metų turi dėvėti gelbėjimo priemones.

1.15. Lankytojams, atvykusiems į Baseiną ir SPA kartu su mažamečiais vaikais, rekomenduojama priešingos lyties vaikams nuo 6 metų sudaryti galimybę naudotis tos pačios lyties persirengimo kambariais, dušinėmis.

1.16. Negalią turintys asmenys, kuriems dėl jų sveikatos būklės yra reikalinga kito asmens priežiūra, Baseine gali lankytis tik lydimi jį prižiūrinčio pilnamečio asmens.

1.17. Atliekant techninę profilaktiką, apie tai įspėjus iš anksto, Baseinas ir SPA gali būti laikinai uždarytas.

1.18. Lankytojai privalo palikti Baseiną ir SPA likus 15 (penkiolika) minučių iki Baseino darbo pabaigos arba nedelsiant po personalo nurodymo. Pro vartelius (turniketą) lankytojai turi išeiti iki Baseino ir SPA darbo pabaigos, išėjus vėliau taikomas papildomas mokestis.

1.19. Kilus klausimams ar neaiškumams, lankytojai turi kreiptis į Baseino ir SPA personalą.

 1. Lankytojo lustinė apyrankė, jos paskirtis ir naudojimas

2.1. Parduodant bilietą ar abonementą į Baseiną ir SPA, išduodama atitinkamos spalvos lustinė apyrankė, kuri priskiriama kiekvienam lankytojui individualiai.

2.2. Lustines apyrankes gavę asmenys turi įeiti per įėjimo vartelius po vieną, priglausdami apyrankę prie skaitytuvo, esančio ant turniketo. Praleistas laikas Baseine pradedamas skaičiuoti nuo to momento, kai asmuo įeina per įėjimo turniketą ir stabdomas tada, kai lankytojas išeina per išėjimo turniketą priglausdamas apyrankę.

2.3. Su lustine apyranke Baseino teritorijoje lankytojas gali:

      2.3.1. atrakinti ir užrakinti daiktų saugojimo spintelę;

      2.3.2. infoterminale matyti lustinės apyrankės informaciją.

2.4. Praradus lustinę apyrankę, Lankytojas privalo sumokėti Baseino ir SPA įkainiuose nurodytą sumą.

2.5. Išėjus anksčiau, t.y. neišbuvus viso skirto laiko limito, pinigai už neišbūtą laiką lankytojui negrąžinami.

2.6. Už buvimo Baseine ir SPA laiko limito viršijimą (laiką, už kurį nebuvo sumokėta įsigyjant lustinę apyrankę) arba už išėjimą po oficialių Baseino ir SPA darbo valandų atsiskaitoma taip:

      2.6.1. lankytojui viršijus laiko limitą, skaičiuojamas mokestis už papildomai praleistą laiką nuo pirmos minutės ir skaičiuojamas už kiekvieną papildomą minutę;

      2.6.2. mokestis skaičiuojamas pagal tuo metu galiojančius įkainius ir sumokamas kasoje.

2.7. Jeigu lankytojas negali sumokėti už papildomai praleistą laiką ar suteiktas paslaugas, pinigai iš jo išieškomi Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

2.8. Lankytojai, padarę žalą Baseinui ir SPA, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Už žalą, kurią padaro nepilnamečiai, atsako jų tėvai (globėjai) arba lydintys asmenys.

 1. Kita bendra Baseino ir SPA informacija

3.1. Baseino ir SPA teritorijoje asmenys dėl jų saugumo yra stebimi vaizdo kameromis.

3.2. Rūkyti lankytojams Baseino ir SPA teritorijoje draudžiama.

3.3. Baseinas ir SPA neatsako už lankytojų asmeninius daiktus, paliktus Baseino ir SPA patalpose ir neužrakintose daiktų saugojimo spintelėse.

3.4. Lankytojų palikti ir vėliau kitų lankytojų ar personalo surasti ir Valdytojui perduoti daiktai saugomi administracijoje 14 (keturiolika) kalendorinių dienų.

3.5. Lankytojai privalo kruopščiai patikrinti, ar patikimai užrakinta daiktų saugojimo spintelė.

3.6. Kiekvienas lankytojas turi teisę naudotis ne daugiau kaip viena daiktų saugojimo spintele.

3.7. Lankytojai, Baseine ir SPA pajutę bet kokių sveikatos sutrikimų, privalo kreiptis į Baseino ir SPA prižiūrėtoją ar kitą personalą.

3.8. Baseino lankytojai privalo avėti šlepetes, tinkamas avėti drėgnoje, slidžioje aplinkoje.

3.9. Baseine privaloma būti su baseinui skirta maudymosi apranga.

3.10. Ilgesni plaukai privalo būti surišti gumyte plaukams/supinti į kasą.

3.11. Prieš einant į baseino erdvę ir išeinant iš jos, lankytojams būtina nusiprausti po dušu.

3.12. Plaukiojant takeliuose būtina laikytis dešinės pusės.

3.13. Poilsio erdvėje ant gultų po visu kūnu pasitiesti rankšluostį.

3.14. Tam tikrose, daugiau atidumo reikalaujančiose vietose, iškabinti įspėjamieji ženklai ar užrašai, kurių privaloma laikytis.

3.15. Po naudojimosi Baseinu ir pirtimis, Lankytojas turi nusiprausti duše, sausai nusišluostyti, išgręžti maudymosi kostiumą, maudymosi kelnaites. Į persirengimo kambarį Lankytojas turi ateiti nusišluostęs rankšluosčiu.

3.16. Eidamas į SPA zoną ir masažus iš Baseino ir pirčių erdvės Lankytojas turi nusiprausti duše ir apsirengti sausus drabužius ar išgręžti maudymosi kostiumėlį ir glaudes aparate esančiame persirengimo kambaryje.

3.17. Baseine kiekvieną dieną, išskyrus sekmadieniais, 21-22 val. yra ramybės valanda – paslaugomis naudotis gali tik vyresni nei 16 m. asmenys.

3.18. Lankytojas, pastebėjęs bet kokias su įranga susijusias problemas, turėtų nedelsiant pranešti Baseino ir SPA darbuotojui.

3.19. Lankytojas, atėjęs į baseiną ir SPA su nepilnamečiu vaiku (iki 16 metų), privalo jį prižiūrėti, nepalikti vieno bei atsako už jo saugumą.

 1. Pirčių zonos taisyklės

4.1. Pirčių zonoje rekomenduojame nenešioti papuošalų.

4.2. Prieš įeinant į pirtis bei jomis pasinaudojus, prieš įlipant į baseinus, sūkurines vonias būtina nusiprausti duše.

4.3. Draudžiama ant pirčių akmenų pilti savo atsineštus kvapus, skysčius.

4.4. Pirčių zonoje lankytojai prašomi netriukšmauti.

4.5. Pirčių erdvėje lankytojai privalo turėti rankšluostį.

4.6. Į sausas pirtis galima eiti tik turint rankšluostį, kurį pirtyje lankytojas privalo pasitiesti ant medinių gultų po visu kūnu.

4.7. Šlepetes būtina palikti prie įėjimo į pirtis.

4.8. Garinėje pirtyje sėdėjimo vietą privalu nusiplauti su dušu. Dušu naudotis taip, kad netrukdytumėte šalia esantiems žmonėms.

4.9. Nesilaikantys pirčių zonos taisyklių įspėjami. Jei klientas pakartotinai pažeidžia taisykles, jis gali būti išprašytas iš vandens zonos ir kitą kartą neįleidžiamas.

4.10. Nepilnamečiai vaikai iki 16 metų privalo pirtyje būti su už jų saugumą atsakingais suaugusiais asmenimis.

 

 1. SPA zonos taisyklės

5.1. Lankytojas, norintis pasinaudoti hidromasažo ar stimawell procedūra, privalo iš anksto užsiregistruoti telefonu 37068783344.

5.2. Lankytojas patvirtina, kad yra fiziškai sveikas ir neturi komplikacijų, kurios neleistų jam naudotis sausu hidromasažu ar stimawell aparatu.

5.3. Lankytojas prisiima visišką atsakomybę už savo sveikatą.

5.4. Lankytojai poilsio kambaryje ir visoje SPA zonoje prašomi netriukšmauti ir naudoti telefoną begarsiu režimu, kalbėti telefonu gali tik išėję iš poilsio kambario ir SPA zonos.

5.4. Norint pasinaudoti kitomis baseino teikiamomis paslaugomis (plaukimo takeliais, pirtimis ir pan.), lankytojas privalo nusipirkti atskirą bilietą, jeigu registravosi ir susimokėjo tik už masažą.

5.5. Užsiregistravus, lankytojui bus paskirtas laiko intervalas. Jei lankytojas nepasirodys per jam paskirtą laiko intervalą ir/arba nesinaudos hidromasažine vonia ar stimawell aparatu ne dėl Baseino ir SPA kaltės, sumokėti pinigai nebus grąžinami.

5.6. Pasibaigus masažui lankytojas privalo palikti baseino teritoriją, nebent yra nusipirkęs bilietą naudotis kitomis baseino teikiamomis paslaugomis (plaukimo takeliai, pirtys ir pan.).

 1. Baseine ir SPA draudžiama:

6.1. Garsiai šūkauti, švilpauti, melagingai kviestis pagalbos, bėgioti, stumdytis, grubiai elgtis, plaukioti baseine kramtant kramtomąją gumą, gadinti inventorių, trukdyti kitiems lankytojams naudotis Baseino ir SPA paslaugomis.

6.2. Lankytojui naudotis ne jam priskirta lustine apyranke.

6.3. Lankytis su gyvūnais.

6.4. Avėti lauko avalynę, išskyrus erdvę iki persirengimo rūbinės.

6.5. Atsinešti su savimi stiklinių, dūžtančių, aštrių daiktų.

 6.6. Atsinešti su savimi maisto produktų bei gėrimų.

 6.7. Čiuožinėti laiptų turėklais, laipioti plieninėmis konstrukcijomis ar kitaip gadinti Baseine ar SPA esantį inventorių.

 6.8. Spjaudyti ant grindų ir į vandenį, atlikti natūralius gamtinius poreikius ne tualetuose.

 6.9. Palikti nepilnamečius vaikus iki 16 metų be už jų saugumą atsakingų suaugusių asmenų.

 6.10. Nuogiems plaukioti baseinuose ir būti pirtyse.

 6.11. Baseine lankytis/būti apsvaigusiam nuo alkoholio, narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

 6.12. Naudotis Baseino ar SPA paslaugomis turint sveikatos sutrikimų ar esant blogai savijautai.

 6.13. Šokinėti į vandenį nuo baseinų kraštų, sūkurinių vonių, nardyti sūkurinėse voniose.

 6.14. Vandens voniose avėti avalynę, šlepetes ar bet kokio kito tipo apavus.

 6.15. Vaikams iki 3 metų maudytis baseinuose be specialiai tam skirtų sauskelnių.

 6.16. Pilti gėrimus į baseinus ar sūkurines vonias.

 6.17. Skustis ir/ar atlikti depiliavimosi procedūras Baseino patalpose.

6.18. Gręžti šlapius rūbus (maudymosi kostiumėlius, trumpikes, rankšluosčius ir kt. daiktus) persirengimo rūbinėse ant grindų.

6.19. Išsinešti bet kokį Baseino ar SPA inventorių.

6.20. Filmuoti ir fotografuoti visose Baseino patalpose be paslaugų teikėjo leidimo.

 1. Pirčių erdvėje draudžiama:

7.1. Reguliuoti pirčių patalpose esančius prietaisus.

7.2. Pirtyse būti apsvaigus nuo alkoholio, narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

7.3. Atsinešti į pirtis ir jose naudoti savo užpilus, ekstraktus ir vantas.

7.4. Pirtyse patiems pilti vandenį ant akmenų.

7.5. Pirtyse naudoti įvairius aliejus, priemones kūnui šveisti ir kitas kosmetines priemones.

7.6. Palikti nepilnamečius vaikus iki 16 metų be už jų saugumą atsakingų suaugusių asmenų.

7.7. Pirtyse avėti avalynę, šlepetes ar bet kokio kito tipo apavus.

 1. Lankytojų teisės ir pareigos

8.1. Lankytojas turi teisę:

      8.1.1. naudotis Baseino ir SPA teikiamomis paslaugomis;

      8.1.2. reikalauti, kad Valdytojas atlygintų lankytojo patirtą žalą, atsiradusią dėl Valdytojo kaltės, šiose Taisyklėse ir teisės aktuose nustatyta tvarka.

8.2. Lankytojas įsipareigoja:

      8.2.1. prieš pradėdamas naudotis Baseino ir SPA teikiamomis paslaugomis, įsitikinti, kad jo sveikatos būklė ir fizinės galimybės jam leidžia jomis naudotis. Neigiamos pasekmės, susijusios su šio reikalavimo nevykdymu, tenka pačiam lankytojui;

      8.2.2. būdamas Baseine ar SPA ir naudodamasis jame teikiamomis paslaugomis, griežtai laikytis šiose Taisyklėse nustatytų reikalavimų;

      8.2.3. būdamas Baseine ir SPA segėti ir naudotis tik jam priskirta lustine apyranke;

      8.2.4. vykdyti Valdytojo personalo nurodymus dėl saugos reikalavimų ir šių Taisyklių laikymosi;

      8.2.5. baseino ir SPA lankytojai privalo klausyti visų gelbėtojų nurodymų;

      8.2.6. baseino ir SPA administracija pasilieka teisę išprašyti Lankytojus kurie tyčia ignoruoja gelbėtojų nurodymus;

      8.2.7. vaikai iki 3 metų amžiaus privalo mūvėti sauskelnes, pritaikytas būti vandenyje;

      8.2.8. nepilnamečiai vaikai iki 16 metų privalo būti kartu su už jų saugumą atsakingais suaugusiais asmenimis;

      8.2.9. vaikai iki 8 m. privalo dėvėti pripučiamas rankovytes, rankovytės nėra privalomos, jeigu esantis atsakingas asmuo yra kartu su vaiku vandenyje, o vaikas yra ne toliau nei ištiestos rankos atstumu;

      8.2.10. lankytojai privalo palikti baseino ir/ar SPA zoną ne vėliau kaip 15 minučių iki jų uždarymo laiko.

 1. Valdytojo teisės ir pareigos

9.1. Valdytojas turi teisę:

      9.1.1. į Baseiną neįleisti asmenų, kurių elgesys gali sutrikdyti tvarką, kelti pavojų kitų lankytojų saugumui, Baseino ir SPA higienos būklei ir/ ar prieštarautų visuomenėje priimtoms elgesio normoms;

      9.1.2. į Baseiną ir SPA neįleisti asmenų, jeigu jie nesutinka laikytis ar nesupranta šių Taisyklių;

      9.1.3. bet kuriuo metu pakeisti Baseino ir SPA teikiamų paslaugų sąrašą ir/ ar jų įkainius be išankstinio įspėjimo;

      9.1.4. pašalinti iš Baseino ir SPA lankytojus, kurie pažeidžia Taisykles, nepaiso įspėjamųjų ženklų, iškabose nurodytų reikalavimų, nevykdo personalo nurodymų. Tokiu atveju pinigai lankytojams negrąžinami;

      9.1.5. vienašališkai pakeisti Taisykles;

      9.1.6. neįleisti asmenų be papildomo paaiškinimo;

      9.1.7. valdytojas turi teisę Baseine ir SPA rengti uždarus vakarus.

 1. Rekomendacijos lankytojams

10.1. Baseino ir SPA administracija rekomenduoja planuojantiems pramogauti lankytojams įvertinti savo fizines galimybes ir sveikatos būklę (pvz. lėtinius susirgimus, traumas, nėštumą ir t.t.).

10.2. Lankytojams nerekomenduojama į Baseiną ir SPA neštis brangių ir/ar vertingų daiktų (papuošalų, laikrodžių, mobiliųjų telefonų ir pan.), kurie gali sugesti dėl drėgmės arba būti pamesti.

10.3. Lankytojams nerekomenduojama naudotis Baseino ir SPA teikiamomis paslaugomis segint bet kokio tipo papuošalus ar kitus juvelyrinius dirbinius, galinčius padaryti žalą patiems lankytojams ir/ ar Baseino inventoriui.

10.4. Griežtai nerekomenduojama šokinėti, nardyti, daryti triukus, sulaikyti kvėpavimą po vandeniu, bandyti pernerti baseiną ar atlikti kitus sudėtingus ar rizikingus veiksmus.

 1. Atsakomybė

11.1. Lankytojas, padaręs žalą Baseine ir SPA, jame esančiam turtui, lankytojų turtui ir/ ar sveikatai, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Už žalą, kurią padaro nepilnamečiai, negalią turintys asmenys, atsako jų tėvai ar globėjai.

11.2. Baseino ir SPA administracijai ar darbuotojams įtarus, jog lankytojas padarė nusikalstamą veiką, nedelsiant kviečiama policija.

11.3. Baseino ir SPA administracija turi teisę pašalinti lankytojus, kurie pažeidžia taisykles arba nevykdo personalo nurodymų. Tokiu atveju, sumokėti pinigai nėra grąžinami bei gali būti taikomas lankymo apribojimas.

11.4. Nepilnamečių tėvai, globėjai ar kiti juos lydintys pilnamečiai asmenys, atsakingi už kartu atvykusių nepilnamečių, negalią turinčių asmenų supažindinimą su Taisyklėmis ir už šių Taisyklių laikymąsi.

11.5. Numatytos materialinės žalos kompensacijos už tyčia pažeistą, sugadintą pastato infrastruktūrą, aplinką, prarastą ar sugadintą inventorių nustatomos pagal tuo metu patvirtintus įkainius.

11.6. Baseinas ir SPA už lankytojų sveikatai (įskaitant mirties atvejus) ir turtui kilusias pasekmes ar padarytą žalą tretiesiems asmenims neatsako, pretenzijų nepriima ir nenagrinėja, jei tos pasekmės atsirado dėl pačių lankytojų neatsargumo, nesilaikant šių Taisyklių, įspėjamuosiuose ženkluose ir užrašuose teikiamos informacijos bei Baseino personalo teisėtų nurodymų nevykdymo.

11.7. Lankytojas, patyręs turtinę ir/ ar neturtinę žalą Baseine ir SPA, nedelsdamas turi pranešti apie tai administracijai ar darbuotojui, nurodydamas įvykio vietą, laiką, aplinkybes, įvykį mačiusius asmenis. Jeigu lankytojas nesilaiko šios sąlygos, vėliau pateikti nusiskundimai ir pretenzijos dėl patirtos žalos sveikatai ir/ ar turtui nenagrinėjami.

11.8. Valdytojas nenagrinėja lankytojo pretenzijų bei neatsako už lankytojo Baseine ir SPA patirtą turtinę ir/ ar neturtinę žalą, jei lankytojas nesilaikė šiose Taisyklėse įtvirtintų reikalavimų ir/ ar rekomendacijų.

11.9. Valdytojas neatsako už lankytojų asmeninius daiktus ar už tai, kad jie buvo prarasti ir/ ar iš dalies sugadinti, įskaitant ir lankytojų maudymosi kostiumus.

11.10. Baseinas ir SPA už lankytojų sveikatai ir turtui kilusias pasekmes ar padarytą žalą tretiesiems asmenims neatsako, pretenzijų nepriima ir nenagrinėja, jei tos pasekmės atsirado dėl pačių lankytojų neatsargumo, nesilaikant šių Taisyklių, įspėjamuosiuose ženkluose ir užrašuose teikiamos informacijos bei personalo teisėtų nurodymų nevykdymo.

 

 

 1. Bilietų, abonementų (narysčių) įsigijimo tvarka, įkainiai

12.1. Bilietų, abonementų kainos pateikiamos „Aušra SPA“ kasoje ir interneto puslapyje ausraspa.lt, bilietai parduodami Baseino ir SPA kasoje arba interneto puslapyje.

12.2. Lankytojui gavus apsilankymą, dovanų kuponą ir jo neišnaudojus/aktyvavus per 180 (vienas šimtas aštuoniasdešimt) dienų, suteikiama galimybė pratęsti galiojimo laikotarpį papildomai 30 (trisdešimčiai) kalendorinių dienų už 30 proc. mokestį nuo pradinės paslaugos vertės. Galiojimas pratęsiamas jeigu kuponas pasibaigęs ne ilgiau nei 30 dienų.

12.3. Lankytojas, įsigijęs  narystę turi ją aktyvuoti per 15 dienų. Narystės neišnaudojęs/aktyvavęs per 15 (penkiolika) kalendorinių dienų, ši tampa automatiškai aktyvi 16 (šešioliktą) dieną. Galiojimo laikotarpio pratęsimas nėra suteikiamas.

12.4. Parduodamų bilietų kiekis ir išduodamų lustinių apyrankių skaičius turi atitikti faktinį įeinančių per įėjimo vartelius asmenų skaičių. Apyrankės neišduodamos vaikams iki 3 metų.

12.5. Asmeniui, pametusiam abonementą, jo prašymu, gali būti išduodamas abonemento dublikatas. Bilietai gali būti laikinai neparduodami dėl techninių kliūčių arba kai užimtos visos daiktų saugojimo spintelės.

12.6. Asmeniui, įsigijusiam bilietą, abonementą ir nusprendusiam nesinaudoti Baseino paslaugomis, pinigai už bilietą, abonementą negrąžinami ir nekeičiami į kito tipo bilietą.

12.7. Lankytojui gali būti taikomas viršyto laiko mokestis, jeigu jis išlieka Baseine ir SPA ilgiau negu įsigytoje paslaugoje nurodytas valandas. Mokestis taikomas po 15 minučių, ir skaičiuojamas pagal valandinį dienos, vakaro, savaitgalio įkainį už visą pradelstą laiką. Susidariusią viršyto laiko mokesčio sumą lankytojai privalo apmokėti registratūroje.

12.8. Asmeniui, pametusiam nario kortelę, už papildomą 3 EUR mokestį, išduodamas abonementinės kortelės dublikatas.

12.9. Baseino asmeniniu abonementu gali naudotis tik tas asmuo, kuriam abonementas yra priskirtas. Dalinti abonementą kitiems asmenims draudžiama. Abonementą galima perrašyti kitam asmeniui.

12.10. Lankytojas įsigijęs „Šeimos narystę” (Narystės šeimininkas) tampa atsakingas už trečiojo asmens sutikimą su baseino vidaus taisyklėmis ir susimokėjimą už visas papildomas paslaugas.

12.11. Narystės šeimininkas, be administracijos žinios, negali keisti ir perduoti narystės kortelės asmenims kurie nėra užregistruoti kaip bendri vartotojai. Įtarus, kad trečiasis asmuo nėra registruotas, gali jo neįleisti ir laikinai sustabdyti narystės galiojimą.

12.12. Narystės šeimininkas privalo informuoti administraciją el. paštu, telefonu arba vietoje apie pasikeitusius trečiuosius asmenis, kortelės blokavimą, sugedusią/pamestą kortelę ir/arba apie narystės sustabdymą.

12.13. Jei lankytojas, jau išėjęs iš Baseino ir SPA, pageidauja pakartotinai patekti į Baseino ir SPA teritoriją, jis turi įsigyti naują bilietą. Narystės laikotarpis nėra pratęsiamas ar kaip nors kitaip kompensuojamas dėl kliento aplaidumo ir/ar kaltės.

12.14. Už grubius šių Taisyklių pažeidimus, Baseino ir SPA administracija turi teisę panaikinti abonemento galiojimą.

12.15. Dėl techninių kliūčių, renginių vykdymo metu, dėl kitų svarbių priežasčių Baseine ir SPA laikinai gali būti draudžiama naudotis tam tikromis paslaugomis: sūkurinėmis voniomis, baseinais, pirtimis, gali nevykti grupiniai užsiėmimai ir kt. Tuo atveju, bilieto kaina nėra perskaičiuojama ir pinigai lankytojui nėra grąžinami.

12.16. Vaikams iki 3 metų įėjimas į Baseiną nemokamas.

12.17. Vaikams nuo 4 iki 14 metų galioja baseine nustatyti vaiko įkainiai, nuo 15 metų galioja suaugusiojo įkainiai.

12.18. Lankytojai gali įsigyti šeimos bilietą skirtą 2 suaugusiems ir iki 3 vaikų iki 14 metų, kuris leidžia šeimos nariams ir su giminystės ryšiais susijusiems asmenims bendrai lankytis baseine. Už kiekvieną vaiką, kuris viršija nustatytą skaičių kainos kategorijoje, taikomas papildomas vaiko įkainis. Visi šeimos bilietu besinaudojantys asmenys privalo sutikti su baseino vidaus elgesio taisyklėms. Baseinas pasilieka teisę neįleisti asmens(ų), kurie atsisako sutikti su baseino vidaus elgesio taisyklėmis.

12.19. Asmenys, norintys įsigyti bilietą ar abonementą su nuolaida, privalo pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (kortelę, pažymėjimą ar kt.).

12.20. Kylant abejonių dėl lankytojo amžiaus, ar esant būtinybei nustatyti lankytojo tapatybę, personalas turi teisę pareikalauti lankytojo pateikti asmens tapatybės dokumentą (pasą, tapatybės kortelę, moksleivio/studento pažymėjimą ar pan.).

12.21. Jei lankytojas, jau išėjęs iš Baseino, pageidauja pakartotinai patekti į Baseino teritoriją, jis turi įsigyti naują bilietą.

12.22. Narystės perrašymas nemokamas. Perrašyti narystę galima du kartus per narystės galiojimo laikotarpį, registratūroje.

12.23. Narystės registracija nemokama. Pametus ir/ar sugadinus kortelę, Lankytojas privalo susimokėti už naują kortelę.

12.24. Narystė gali būti pratęsiama iki 30 dienų tik ligos atveju ir pateikus tai įrodantį dokumentą (-us). Kitais atvejais baseino administracija sprendžia pagal susiklosčiusią situaciją. Norint laikinai stabdyti narystę būtina pateikti prašymą raštu nurodant priežastį el.paštu administracija@ausraspa.lt arba atvykus į vietą.

12.25. Baseinas ir SPA yra oficialus bilietų platintojas Lietuvoje, pardavinėjantis Baseino ir SPA prekes tik per oficialią Elektroninę svetainę ir Kasą.

12.26. Baseinas ir SPA, vykdydamas įvairius projektus, gali bendradarbiauti su kitomis įmonėmis. Tokiais atvejais Baseinas ir SPA turi būti suprantamas kaip projekto partneris ir atitinkamai Pirkėjas turi taip pat susipažinti ir su kitų įmonių taisyklėmis, jeigu tokios yra pateikiamos, bei jomis vadovautis.

12.27. Baseinas ir SPA, prireikus, pasilieka teisę keisti visą svarbią informaciją apie pasikeitimus ar reikalavimus, pateikus viešą pranešimą Elektroninėje svetainėje, oficialiose socialinių tinklų paskyrose bei informavus Pirkėjus jų pateiktais elektroninio pašto adresais, jeigu tokie buvo pateikiami atliekant pirkimą. Baseinas ir SPA neprisiima jokios atsakomybės dėl informacijos tikrumo, jeigu ji buvo išplatinta bet kokiais kitais būdais.

 1. Bilietų įsigijimo informacija

13.1. Bilietų pardavimus vykdo tik Baseinas ir SPA. Baseinas ir SPA neprisiima jokios atsakomybės dėl Bilieto tikrumo, galiojimo ar veikimo, jeigu jis buvo įsigytas bet kokiais kitais būdais.

13.2. Baseinas ir SPA, siekdamas užtikrinti E-bilietų pardavimo paslaugos suteikimą nuotoliniu būdu per elektroninę svetainę, nustato, kad Pirkėjas, norintis įsigyti E-bilietą, privalo susikurti asmeninę paskyrą užpildant elektroninę registracijos formą. Asmeninė paskyra yra skirta užtikrinti saugų E-bilieto pateikimą, apmokėjimo patvirtinimą ir saugią Pirkėjo identifikaciją. Pateikiami Pirkėjo duomenys ir paskyros administravimas yra vykdomi laikantis Baseino ir SPA privatumo politikos nuostatų.

13.3. Pirkėjui nepageidaujant susikurti asmeninės paskyros, kai užpildoma elektroninė registracijos forma, yra suteikiama galimybė atvykti tiesiogiai į Baseiną ir SPA ir įsigyti Standartinį bilietą.

13.4. Baseinas ir SPA sudaro galimybes Pirkėjams atsiskaityti už Bilietus Kasoje mokant grynaisiais/banko kortelėmis/ bekontakčiais atsiskaitymo būdais arba Internetinėje svetainėje pasinaudojus elektroninės bankininkystės paslaugomis. Dėl techninių kliūčių ar atsiradus kitoms svarbioms aplinkybėms, atsiskaitymo būdai gali būti ribojami.

13.5. Įmonių ir/ar didelių grupių nuo 10 asmenų Bilietų pirkimų užsakymai gali būti pateikiami ir elektroniniu paštu administracija@ausraspa.lt. Bilietų užsakymas yra patvirtinamas tik po sąskaitos apmokėjimo, kuriam yra skiriamas ne ilgesnis kaip 2 (dviejų) darbo dienų apmokėjimo terminas. Jeigu išankstinė sąskaita iki nurodyto laiko nėra apmokėta užsakymas yra nebevykdomas ir Bilietai ilgesniam terminui nerezervuojami.

13.6. Jei už Bilietą nebuvo sumokėta ar sumokėta suma yra per maža, nepaisant priežasčių, dėl kurių tai įvyko, Baseinas ir SPA vienašališkai turi teisę Bilieto neparduoti, panaikinti išduotą Bilietą ar nebevykdyti užsakymo ir laikantis Bendrovės procedūrų grąžinti Pirkėjui sumokėtą sumą.

13.7. Pirkėjas, pirkdamas Standartinį bilietą Kasose privalo nuolaidą patvirtinantį dokumentą pateikti pirkimo metu, kitu atveju Baseinas pasilieka teisę neparduoti Bilieto su nuolaida ir neatlygina jokių dėl to Pirkėjo patirtų nuostolių.

13.8. Bilietų platintojas neatsako už registracijos, bilietų užsakymo ir apmokėjimo metu ar vėliau pateiktą neteisingą, netikslią Kliento informaciją ir dėl to atsiradusias pasekmes, pavyzdžiui negautą Bilietą dėl neteisingai nurodyto elektroninio pašto adreso.

 1. Bilietų naudojimo informacija

14.1. Pirkėjas, norintis patekti į Baseiną ir SPA, turi pateikti galiojantį Standartinį ar E-bilietą su nepažeistu/ gerai matomu unikaliu kodu.

14.2. E-bilietas gali būti atspausdintas ant balto popieriaus lapo arba pateikiamas išmaniajame įrenginyje. Pažymime, kad jeigu išmaniojo įrenginio ekranas yra įskilęs ar kitaip pažeistas, E-bilietas gali būti nenuskenuojamas, tokiu atveju rekomenduojame E-bilietą atsispausdinti.

14.3. Nekokybiškai atspausdintas Bilietas ar pažeistas/ blogai matomas Bilieto unikalus kodas gali sukliudyti patekti į baseiną, tokiu atveju Baseinas neatlygina jokių Pirkėjo patirtų nuostolių.

14.4. Vienas Bilietas galioja vienam Pirkėjui. Pažymime, kad Bilietu pasinaudoti galima tik vieną kartą, nebent biliete nurodyta kitaip.

14.5. Kopijuoti, dauginti, parduoti Bilietą griežtai draudžiama. Pirkėjai, neteisėtai naudojantys Bilietą šiais tikslais, gali būti baudžiami pagal Lietuvos Respublikos administracinį ir/arba baudžiamąjį kodeksą. Nustačius ar įtarus apie šiuos pažeidimus, visada pranešame policijai ir yra pradedamas išsamus tyrimas.

14.6. Pirkėjui įsigijus Bilietą, bet kokia atsitiktinio praradimo, kopijavimo ar kitokio praradimo rizika atitenka Pirkėjui nuo Bilieto perdavimo momento. Baseinas neatsako už bet kokius patirtus nuostolius dėl Bilieto praradimo ar galimai neteisėto kopijavimo.

14.7. Pirkėjui pametus, pažeidus ar sunaikinus Standartinį bilietą, Baseinas ir SPA nesuteikia tokio Bilieto dublikatų. Pirkėjas, kuris Elektroninį bilietą įsigijęs www.ausraspa.lt puslapyje ir jį praradęs, ar kitaip sugadinęs gali kreiptis į baseino administraciją el. paštu administracija@ausraspa.lt ir gauti E-bilieto dublikatą.

 1. Aušra SPA abonemento (narystės) įsigijimo ir naudojimo informacija

15.1. Abonementų pardavimus vykdo tik Baseinas ir SPA. Baseinas ir SPA neprisiima jokios atsakomybės dėl Abonemento tikrumo, galiojimo ar veikimo, jeigu jis buvo įsigytas bet kokiais kitais būdais.

15.2. Bendrovė, siekdama vykdyti Abonementų pardavimą Kasose ir nuotoliniu būdu, nustato, kad Pirkėjas, norintis įsigyti Abonementą, privalo susikurti asmeninę paskyrą užpildant elektroninę registracijos formą arba tokia jam sukuriama perkant Abonementą Kasoje arba kreipiantis el. paštu. Asmeninė paskyra skirta užtikrinti saugų Abonemento ar iš jo išsiimamų E-bilietų pateikimą, apmokėjimo patvirtinimą ir Pirkėjo duomenų apsaugą bei identifikaciją. Pirkėjo duomenys ir paskyros administravimas yra vykdomas laikantis Privatumo politikos nuostatų.

15.3. Baseinas ir SPA sudaro galimybes Pirkėjams atsiskaityti už Abonementus Kasoje, mokant grynaisiais ir banko kortelėmis bei bekontakčiais atsiskaitymo būdais, arba Internetinėje svetainėje, pasinaudojus elektroninės bankininkystės paslaugomis. Atsiradus techninėms kliūtims ar kitoms svarbioms aplinkybėms, atsiskaitymo būdai gali būti ribojami.

15.4. Kortelė be išankstinės rezervacijos yra išduodama tik Kasoje. Jeigu pirkimo metu Kortelės nebuvo galima išduoti arba Pirkėjas Abonementą įsigijo Elektroninėje svetainėje, Kortelė gali būti gaminama ir išduodama tik Pirkėjui pateikus pirkimą patvirtinantį dokumentą, t. y. pirkimą patvirtinančią el. laiško kopiją arba galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

15.5. Baseinas pasilieka teisę neišduoti Kortelės, jeigu Pirkėjas neturi pirkimą patvirtinančio ar kitų reikalaujamų dokumentų arba jei duomenys nesutampa su pateiktais Elektroninės svetainės registracijos.

15.6. Standartiškai Kortelė yra vardinė.

15.7.  Abonementas galioja jo nurodytam laikotarpiui.

15.8. Vienoje kortelėje gali būti tik vienas aktyvus abonementas.

15.9. Sulaužyta, subraižyta ar kitaip apgadinta Kortelė arba nekokybiškai atspausdintas Bilietas ar pažeistas/ blogai matomas E-bilieto unikalus kodas gali sukliudyti patekti į Baseiną, tokiu atveju Baseinas ir SPA neatlygina jokių Pirkėjo patirtų nuostolių.

15.10. Kopijuoti, dauginti, perparduoti Abonementą griežtai draudžiama. Pirkėjai, neteisėtai naudojantys Abonementą šiais tikslais, gali būti baudžiami pagal Lietuvos Respublikos administracinį ir/arba baudžiamąjį kodeksą. Nustačius ar įtarus apie šiuos pažeidimus, pranešama policijai ir yra pradedamas išsamus tyrimas.

15.11. Baseinui turint rimtą pagrindą manyti arba nustačius, kad Abonementas yra perpardavinėjamas, dubliuojamas ar kitaip yra pažeidžiamos Abonemento įsigijimo ir/ar naudojimo taisyklės, Abonemento Pirkėjas gali būti raštu įspėjamas ir/arba Pirkėjo Abonementas gali būti Klubo užblokuojamas iki 5 (penkių) darbo dienų, kol vyks išsamesnis informacijos patikrinimas. Nustačius, kad Pirkėjas Abonementu naudojosi ne pagal šias Taisykles, Abonementas gali būti užblokuojamas visam laikui ir Pirkėjui pinigai už Abonementą nėra grąžinami.

15.12. Abonemento Pirkėjas gali perleisti Abonementą kitam asmeniui tik prieš tai informavęs Baseino ir SPA administraciją elektroniniu paštu administracija@ausraspa.lt, užpildęs prašymo formą. Perleidus Abonementą kitam asmeniui, perleidžiamos visos Abonemento turtinės ir neturtinės teisės.

15.13. Abonemento Pirkėjas pats atsako už savo Abonemento saugumą, apie prarastą Kortelę ar nutekintus Abonemento duomenis Pirkėjas turi raštu informuoti administraciją elektroniniu paštu administracija@ausraspa.lt arba atvykęs į vietą. Naujos Kortelės pagaminimui  yra taikomas papildomas mokestis.

 1. Bilietų/abonementų keitimas ir grąžinimas

16.1. Pirkėjui neatvykus į baseiną ir SPA ir nepasinaudojus elektroniniu ar kasoje pirktu Bilietu ar Abonementu, pinigai yra grąžinami jeigu nuo pirkimo datos yra nepraėję 15 kalendorinių dienų , vėliau pinigai nėra grąžinami ir/ar kitaip kompensuojami.

16.2 Pinigai už nepanaudotus elektroninius Bilietus ar Abonementus per 7 (septynias) darbo dienas pervedami į mokėtojo sąskaitą, iš kurios buvo apmokėtas pirkimas.

16.3. Po 15 kalendorinių dienų, nuo Bilieto įsigijimo datos, Bilietai gali būti keičiami ar grąžinami tik tuo atveju, jeigu įsigyta paslauga nebuvo suteikiama ir individualiai įvertinta Baseino ir SPA atstovų. Todėl Pirkėjai prieš įsigyjant Bilietus visada privalo įvertinti visas Baseino ir SPA aplinkybes, įskaitant datą, laiką ir kitas aktualias sąlygas prieš atliekant pirkimą.

16.4. Po 15 kalendorinių dienų, nuo Abonemento įsigijimo datos, Abonementai nėra grąžinami, keičiami ar kompensuojami, išskyrus atvejus, kai įsigyta paslauga nebuvo suteikiama, tokiu atveju Pirkėjui gali būti suteikiama kompensacija už nepanaudotą Abonemento dalį, pagal Baseino ir SPA individualiai įvertintą situaciją.

16.5. Baseinui ir SPA atšaukus galimybę pirkėjui apsilankyti Baseine ar SPA, bilieto kaina grąžinama pirkėjui, pateikus apmokėjimo dokumentus.

16.6. Numatytais grąžinimo atvejais Baseino ir SPA atstovai susisieks su Klientais individualiai.

16.7. Pirkėjas, kuris pirko Bilietą ir/ar Abonementą Kasoje vykdant grąžinimus privalo pateikti Baseinui ir SPA kasos čekį arba kitą pirkimą patvirtinantį dokumentą.

16.8. Atliekant grąžinimus Pirkėjui yra grąžinama už Baseino prekę/-es sumokėta kaina. Pirkėjui nėra kompensuojamos jokios kitos patirtos papildomos išlaidos, pvz., kelionės ir pan., taip pat moralinė žala bei sumokėti administraciniai mokesčiai už faktiškai suteiktas vienkartines paslaugas, Abonemento keitimas ir pan.

16.9. Pirkėjui turint pagrįstą prašymą/skundą dėl įsigytos Baseino prekės/-ių, jį galima pateikti susisiekus su Baseinu el. paštu administracija@ausraspa.lt.lt.

16.10. Abonemento Pirkėjui mirus, jo Abonemento galiojimas baigiasi nuo tos dienos, kada Baseinas ir SPA apie tai sužinojo. Baseinas ir SPA per 5 (penkias) darbo dienas paskutiniu žinomu Abonemento Pirkėjo adresu, registruotu laišku, išsiunčia informacinį pranešimą apie Pirkėjo Abonemento galiojimo pabaigą ir galimybę susigrąžinti nepanaudotą pinigų likutį per 3 (tris) mėnesius nuo laiško išsiuntimo dienos. Paveldėtojams per nurodytą laiką nepateikus prašymo raštu grąžinti nepanaudotus pinigus už Pirkėjo Abonementą, pinigai vėliau nėra grąžinami ir atitenka Baseinui ir SPA.

 

 1. Papildoma informacija

17.1. Baseinas ir SPA turi teisę bet kuriuo sezono metu keisti Baseino ir SPA prekių kainas.

17.2. Išimtinai tik Baseinas ir SPA turi teisę taikyti pardavimo skatinimo akcijas, trumpalaikes nuolaidas, platinti nuolaidos kodus. Informacija apie tokias pardavimo akcijas gali būti pateikiama Elektroninėje svetainėje ir/arba siunčiamuose naujienlaiškiuose, Facebook paskyroje. Pirkėjai vykdomos akcijos laikotarpiu nepasinaudoję nuolaidomis ir įsigiję Baseino ir SPA prekę be nuolaidos, neturi teisės reikalauti grąžinimo ar kompensacijos suteikimo.

17.3. Pirkėjas įsigijęs Bilietą su studento, moksleivio ar senjoro nuolaida, prieš patekdamas į Baseiną ir SPA, privalo pateikti nuolaidą patvirtinantį dokumentą, priešingu atveju Baseinas ir SPA pasilieka teisę Pirkėjo neįleisti į Baseiną ir SPA ir neatlygina jokių dėl to Pirkėjo patirtų nuostolių.

 

 

UAB „AušraSPA“ Privatumo politika

Paskutinį kartą atnaujinta 2020.09.30

Ši privatumo politika (toliau – „Privatumo politika“ arba „Politika“) paaiškina, kaip UAB„AušraSPA “ (toliau – „Bendrovė“, „mes“ arba „mus“) renka ir naudoja informaciją Jums naudojantis bet kokiomis mūsų interneto svetainėse www.ausraspa.lt (toliau – „Svetainė“) siūlomomis paslaugomis arba bet kokiomis kitomis mūsų teikiamomis paslaugomis (toliau – „Paslaugos“).

UAB „AušraSPA “ yra įsipareigojusi savo veikloje atsakingai ir saugiai tvarkyti Jūsų asmens duomenis. Vadovaudamasi šiuo esminiu principu, mes visada sieksime užtikrinti pakankamą Jūsų duomenų apsaugos lygį bei Jūsų teisių apsaugą. Mes tvarkome Asmens duomenis pagal šią Privatumo politiką, vadovaudamiesi taikomais teisės aktais, įskaitant Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (2016/679) (toliau – „BDAR“) bei taikomus Lietuvos nacionalinius duomenų apsaugos teisės aktus.

Šioje Politikoje pateikiama nuoroda į „Jūsų Asmens duomenis“ reiškia bet kokią informaciją, iš kurios galima nustatyti Jūsų tapatybę (toliau – „Asmens duomenys“).

Mes esame Asmens duomenų, patenkančių į šios Politikos taikymo sritį, valdytojai.

Mes naudojame Jūsų asmens duomenis vykdydami savo veiklą bei teikdami paslaugas Jums. Mūsų tikslas yra tvarkyti tik tuos Jūsų asmens duomenis, kuriuos Jūs savo noru mums pateikėte prieš tai gavęs išsamią informaciją apie duomenų tvarkymo tikslus bei tuos duomenis, kurie yra būtini sutarčių su Jumis vykdymui, teisės aktų reikalavimų įgyvendinimui ir mūsų veiklos vykdymui.

Maloniai prašome susipažinti su šia privatumo politika, kad sužinotumėte kaip mes renkame, naudojame, perduodame ir saugome Jūsų asmens duomenis.

 1. Asmens duomenų rinkimas ir naudojimas

1.1 Kokią informaciją renkame

Mes tvarkome Jūsų asmens duomenis jei Jūs laisvu noru juos mums pateikiate, pvz. Jūsų el. p. laiško mums apimtyje, užsakant mūsų teikiamas paslaugas, užpildant formą interneto tinklalapyje ar susisiekiant su mumis telefonu/SMS žinute. Tam tikrais atvejais jau tvarkome Jūsų anksčiau pateiktus asmens duomenis, pvz. jei esate esamas ar buvęs mūsų klientas. Jūsų pateikiamus asmens duomenis mes tvarkysime vadovaudamiesi šia Politika ir mums taikomais teisės aktais. Jūsų asmens duomenys nebus naudojami kitiems tikslams nei numatyta duomenų gavimo metu, nebent tam gautume papildomą Jūsų sutikimą arba toks naudojimas būtų numatytas teisės aktuose. Jei siunčiate mums savo gyvenimo aprašymą (CV), mes naudosime Jūsų pateiktą informaciją, kad galėtumėme Jums pasiūlyti tinkamiausią darbo vietą mūsų įmonėje.

1.2 Jūsų asmens duomenų tvarkymo teisinis pagrindas

Paprastai mes renkame Jūsų asmens duomenis tik tokia apimtimi, kuri yra būtina teikiant paslaugas Jums. ES teisė įpareigoja mus informuoti asmenis, kurių duomenis tvarkome apie duomenų tvarkymo teisinius pagrindus. Tvarkydami Jūsų asmens duomenis mes remiamės vienu iš šių teisinių pagrindų:

Sutarties vykdymo pagrindas. Taikomas kai Jūsų duomenų tvarkymas yra būtinas įvykdyti mūsų įsipareigojimus Jums pagal sutartį, pvz. išduoti Jums lojalaus kliento kortelę ar atlikti/gauti mokėjimą už paslaugas.

Teisės aktų reikalavimo pagrindas. Taikomas kai mes esame įstatymų ar kitų teisės aktų įpareigoti tvarkyti Jūsų asmens duomenis, pvz. mokesčių apskaitos tikslais, duomenų teikimas viešojo valdymo institucijoms ar policijai.

Sutikimo teisinis pagrindas. Tam tikrais atvejais mes tvarkysime Jūsų asmens duomenis tik jei prieš tai gavome Jūsų sutikimą. Sutikimą tvarkyti duomenis galite atsiimti bet kuriuo metu susisiekę su mumis elektroninio pašto adresu info@ausraspa.lt

Teisėtų interesų teisinis pagrindas. Mes tvarkysime Jūsų asmens duomenis tais atvejais, kai tam turime teisėtą interesą ir toks duomenų tvarkymas nepažeidžia Jūsų interesų ir teisių apsaugos.

Aukščiau minėto teisėto intereso mes pavyzdžiui:

 • Mūsų tinklalapio lankytojams suteikiame informaciją apie Bendrovės paslaugas ar darbo pasiūlymus;
 • Stengiamės užkirsti kelią apgaulei bei nusikaltimams, apsaugoti mūsų turtą ir naudojamas IT sistemas;
 • Organizuojame ir stebime mūsų naudojamus reklamos sprendimus;
 • Siekiame užtikrinti korporatyvinių ir visuomeninių Bendrovės įsipareigojimų vykdymą;
 • Užtikriname Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijos 16 ir 17 straipsniuose numatytų teisių įgyvendinimą, įskaitant laisvę užsiimti verslu ir teisę į nuosavybę.

1.3 Automatinis asmens duomenų rinkimas

Tam tikrais atvejais mes arba mūsų pasitelkiami paslaugų teikėjai naudoja slapukus (angl. cookies), tinklo duomenų rinkėjus (angl. web beacons) ir kitas išmaniąsias technologijas tam, kad automatiniu būdu rinktų tam tikrą informaciją apie Jus kai lankotės mūsų tinklalapyje bei rašote mums el. paštu. Šios informacijos rinkimas padeda pritaikyti mūsų interneto tinklalapį Jūsų poreikiams, didinti mūsų informacijos sklaidos žinomumą, efektyvumą ir naudingumą bei organizuoti ir sekti mūsų naudojamų reklamos sprendimų efektyvumą.

1.3.1 IP adresai

IP adresas yra skaičius, suteikiamas Jūsų kompiuteriui jungiantis į internetą. Jis leidžia kompiuteriams ir serveriams atpažinti vienas kitą ir dalintis duomenimis. Apsilankius mūsų tinklalapyje, Jūsų IP adresas yra užfiksuojamas ir naudojamas sistemų diagnostikos ir apsaugos tikslais. IP adresas taip pat naudojamas sudarant rodiklius, pagal kuriuos nustatomas interneto tinklalapio lankomumas bei naudingumas.

1.3.2 Slapukai (Cookies)

Slapukai paprastai bus išsaugomi Jūsų kompiuteryje arba kitame įrenginyje prie kurio jungiatės į internetą kiekvieną kartą kai jungiatės prie mūsų tinklalapio. Tai leidžia mums atskirti Jūsų įrenginį iš kitų.

Tam tikrais atvejais aplankius interneto tinklalapį, Jums bus pateiktas informacinis pranešimas su prašymu sutikti dėl slapukų naudojimo. Jei neduosite sutikimo, Jūsų kompiuteris ir kitas įrenginys nebus tikslingai sekamas tiesioginės rinkodaros tikslais. Slapukai būtini tinklalapio funkcionavimui (angl. user-imput) vis tiek bus naudojami siekiant užtikrinti tinkamą mūsų tinklalapio funkcionavimą. Jūsų pasirinkimas dėl slapukų naudojimo yra išsaugomas atskirame slapuke, kurio galiojimo terminas yra 90 dienų. Jei norėsite atsiimti sutikimą, tai galite padaryti išvalydami savo interneto naršyklės slapukus.

Dauguma interneto naršyklių automatiškai priima ir leidžia saugoti slapukus, tačiau Jūs galite pakeisti naršyklės nustatymus ir užblokuoti slapukų naudojimą. Šie parametrai dažniausiai saugomi naršyklės meniu punktuose Įrankiai (angl. Tools) arba Nustatymai (angl. Preferences). Taip pat galite bet kuriuo metu ištrinti visus slapukus ar tam tikrus slapukus pasirinktinai. Jeigu nuspręsite visiškai nepriimti slapukų, Jums gali būti nepasiekiamas visas mūsų tinklalapio funkcionalumas. Daugiau informacijos apie tai, kaip valdyti slapukų parinktis populiariausiose naršyklėse, galima rasti čia: Internet ExplorerChromeFirefoxSafariOpera.

Siekdami išplėsti mūsų tinklalapio funkcionalumą, mes kartais naudojame trečiųjų šalių įrankius ir valdiklius (angl. widget). Paprastai tam, kad užtikrintų papildomų funkcionalumų veikimą, šie įrankiai ir valdikliai Jūsų kompiuteryje ar įrenginyje išsaugos slapuką.

Slapukai savaime nepasako mums Jūsų elektroninio pašto adreso ar kitaip neleidžia identifikuoti Jūsų asmens. Vertindami tinklalapio veiklą mes naudojame skirtingus identifikatorius, tame tarpe ir IP adresus, bet tik siekdami nustatyti unikalių tinklalapio lankytojų skaičių ir vartotojų geografinį pasiskirstymą, o ne išskirti konkrečius vartotojus.

NARŠYDAMI MŪSŲ TINKLALAPYJE JŪS SUTINKATE, KAD JŪSŲ KOMPIUTERYJE AR KITAME ĮRENGINYJE BŪTŲ IŠSAUGOTI PUSLAPIUI VEIKTI BŪTINI SLAPUKAI.

1.3.3 Tinklo duomenų rinkėjai (Web beacons)

Tinklo duomenų rinkėjas yra nedidelis vaizdo failas interneto tinklalapyje, kuris gali būti naudojamas informacijos apie lankytojo kompiuterį surinkimui, tame tarpe IP adresui, apsilankymo laikui, naršyklės tipui ir to pačio serverio jau ankščiau įrašytiems slapukams nustatyti. Naudodami Tinklo duomenų rinkėjus mes griežtai vadovaujamės teisės aktų reikalavimais.

Mes arba mūsų pasitelkiami paslaugų teikėjai naudos Tinklo duomenų rinkėjus tam, kad užtikrintų tinkamą slapukų valdymą bei nustatytų trečiųjų šalių mums teikiamų paslaugų naudingumą, pvz. informacijos sklaidos, reklamos ar darbuotojų atrankos paslaugų pritraukiami lankytojai.

Jūs galite apriboti Tinklo duomenų rinkėjų funkcionalumą uždrausdami jų veikimui reikalingų slapukų išsaugojimą. Tokiu atveju Tinklo duomenų rinkėjas vis dar gali užfiksuoti anoniminį apsilankymą iš konkretaus IP adreso, tačiau slapukų informacija nebus saugoma.

Kai kuriuose mūsų naujienlaikraščiuose ar kitose komunikacijos priemonėse mes stebime gavėjų veiksmus, pvz. el.p. laiško atidarymą naudodami Tinklo duomenų rinkėjus. Surinktą informaciją mes naudojame siekdami nustatyti vartotojų susidomėjimą ir didindami vartotojų pasitenkinimo lygį ateityje.

1.3.4 Vietos nustatymo priemonės

Jums naudojantis mūsų paslaugomis, mes galime rinkti informaciją apie Jūsų kompiuterio ar kito įrenginio naudojimo vietą. Šią informaciją naudojame siekdami geriau pritaikyti mūsų teikiamas paslaugas Jums.

1.4 Socialinės medijos įrankiai ir programos

Mūsų interneto tinklalapiai gali turėti funkcionalumą leidžiantį Jums dalintis informacija naudojant trečiųjų šalių valdomas socialines platformas, pvz. Facebook „like“ ir „share“ funkcijos. Šios socialinės platformos gali saugoti duomenis apie Jūsų naudojimąsi mūsų interneto tinklalapiu. Jūsų asmens duomenys, kuriuos pateikiate naudodamiesi tokiomis socialinėmis platformomis dažnai gali būti perduodami ir kitiems socialinės platformos dalyviams. Toks duomenų perdavimas yra reglamentuojamas socialinės platformos valdytojo privatumo politikoje. Mes nevaldome kaip šie Jūsų asmens duomenys yra tvarkomi ir dėl to negalime prisiimti jokios atsakomybės.

1.5 Vaikų asmens duomenys

Mes suprantame kaip svarbu yra tinkamai apsaugoti vaikų asmens duomenų privatumą. Mūsų interneto tinklalapis bei teikiamos paslaugos nėra pritaikytos vaikams, jaunesniems nei 16 m. Mes niekad tikslingai nerinksime ar nesaugosime informacijos apie vaikus, jaunesnius nei 16 m., nebent šios informacijos reikėtų mūsų paslaugų teikimui Jums.

 1. Asmens duomenų perdavimas trečiosioms šalims

Mes nesidaliname Jūsų asmens duomenimis su trečiosiomis šalimis, nebent tai yra būtina siekiant užtikrinti paslaugų Jums teikimą, įgyvendinti Jūsų prašymus, mūsų teisėtus interesus ir verslo poreikius ar to reikalaują specifiniai teisės aktai. Daugiau informacijos apie trečiųjų šalių naudojimą galite pamatyti paspaudę ant šios nuorodos.

Mes neperduodame Jūsų asmens duomenų jokioms trečiosioms šalims, kurios galėtų naudoti šiuos duomenis tiesioginės rinkodaros tikslu.

 1. Jūsų pasirinkimai

Paprastai Jums naudojantis mūsų paslaugomis nereikalausime Jūsų pateikti asmens duomenų, nebent tai yra būtina paslaugų suteikimui, pvz. sutarties sudarymui ar kontakto su Jumis palaikymui. Gavę Jūsų prašymą pateikti informaciją apie mūsų Jums teikiamas paslaugas mes galime paprašyti Jūsų pateikti papildomus asmens duomenis. Tam tikrais atvejais mes galime prašyti Jūsų papildomo sutikimo dėl asmens duomenų tvarkymo ir Jūs turite teisę atsisakyti duoti sutikimą dėl duomenų tvarkymo šiems tikslais. Jei suteiksite sutikimą dėl tam tikrų paslaugų ar informacinių pranešimų gavimo, mes Jums suteiksime galimybę bet kuriuo metu atsiimti šį sutikimą. Sutikimo atsiėmimo atveju mes stengsimės kaip įmanoma skubiau nutraukti Jūsų asmens duomenų naudojimą sutikime nurodytiems tikslams.

Kaip nurodyta ankščiau skyriuje „Slapukai“, jei norite uždrausti Jūsų stebėjimą naudojant slapukus mūsų tinklalapyje, Jūs galite pašalinti slapukus iš savo interneto naršyklės bei uždrausti tolimesnį tokių slapukų saugojimą. Šiuo atveju tam tikri mūsų tinklalapio funkcionalumai gali veikti netinkamai.

 1. Jūsų teisės

Jei mes tvarkome Jūsų asmens duomenis, Jūs galite pasinaudoti šiomis teisėmis:

Susipažinimas ir ištaisymas. Jūs turite teisę susipažinti su mūsų tvarkomais Jūsų asmens duomenimis. Siekdami susipažinti su mūsų tvarkomais Jūsų asmens duomenimis, Jūs galite pateikti prašymą mums. Jei įvertinę Jūsų užklausą mes nuspręsime, kad privalome suteikti Jums tokią teisę, informaciją pateiksime nemokamai. Siekdami užtikrinti kitų asmenų teisių apsaugą ir tinkamai atsakyti į Jūsų užklausą, prieš pateikdami atsakymą mes galime paprašyti Jūsų pateikti asmens tapatybę įrodančią informaciją ir kitą informaciją, apie Jūsų santykį su mumis. Jei mūsų tvarkomi Jūsų duomenys yra netikslūs, Jūs turite teisę prašyti patikslinti šiuos duomenis.

Teisė nesutikti su duomenų tvarkymu. Jūs turite teisę nesutikti, kad mes tvarkytume Jūsų asmens duomenis, jei mes nebegalime jų naudoti.

Kitos teisės. Jei manote, kad Jūsų asmens duomenų neturėtumėme tvarkyti ar juos saugome per ilgai, Jūs turite teisę prašyti, jog Jūsų asmens duomenys būtų ištrinti ar apribotas jų naudojimas. Tam tikrais atvejais taip pat turite teisę prašyti išduoti elektroniniu būdu saugomos informacijos kopiją.

Norėdami pasinaudoti savo teisėmis galite kreiptis į mus el.p. info@ausraspa.lt Gavę Jūsų prašymą, vadovaudamiesi taikomais teisės aktais ir profesine praktika mes imsimės visų įmanomų pastangų padėti įgyvendinti Jūsų teises.

 1. Duomenų saugumas ir vientisumas

Tvardydami Jūsų asmens duomenis mes naudojame organizacines ir technines duomenų apsaugos priemones bei procedūras, kuriomis siekiame apsaugoti Jūsų asmens duomenis nuo neteisėto praradimo, netinkamo naudojimo, pakeitimo ar sunaikinimo. Nepaisant visų mūsų dedamų pastangų, atsižvelgti į visas įmanomas grėsmes ir garantuoti absoliučios asmens duomenų saugos nėra įmanoma. Siekiant užtikrinti maksimalią asmens duomenų apsaugą, tvarkant Jūsų asmens duomenis, prieiga prie duomenų yra apribota mūsų darbuotojams vadovaujantis „būtina žinoti“ principu. Duomenis tvarkantys asmenys yra įpareigoti laikytis griežtų asmens duomenų tvarkymo reikalavimų.

Mes dedame visas įmanomas pastangas, kad Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi tik:

 1. kol ši informacija yra būtina teikiant Jums paslaugas ar teikiant Jums informaciją;
 2. kol mes privalome saugoti šią informaciją vadovaudamiesi teisės aktais ar verslo būtinybe, arba

iki kol paprašysite sunaikinti Jūsų asmens duomenis. Konkretus duomenų saugojimo terminas priklauso nuo aplinkybių, kuriomis informacija buvo surinkta ir informacijos naudojimo tikslų, tačiau atsižvelgiant į aukščiau I)-III) nurodytus reikalavimus, asmens duomenys nebus saugomi ilgiau nei 2 metus.

 1. Nuorodos į kitus tinklalapius

Prašome atsižvelgti į tai, kad mūsų interneto tinklalapyje yra pateikiamos nuorodos į kitus tinklalapius, įskaitant trečiųjų šalių valdomus tinklalapius, kuriems nėra taikoma ši Privatumo Politika ir juose taikomos privatumo nuostatos gali iš esmės skirtis. Mes skatiname Jus peržvelgti kiekvieno tokio tinklalapio privatumo politiką prieš pateikiant bet kokią Jus identifikuojančią informaciją.

 1. Šios politikos pakeitimai

Mes galime peržiūrėti ir atnaujinti šią Privatumo politiką atsižvelgdami į mūsų asmens duomenų apsaugos priemones. Kiekvieną kartą atlikus Privatumo politikos atnaujinimą, mes atnaujinsime Politikos viršuje esantį lauką “Paskutinį kartą atnaujinta”. Apie Jums taikomus Privatumo politikos pokyčius Jūs būsite informuoti tarp Jūsų ir mūsų įprastomis komunikacijos priemonėmis.

 1. Privatumo politikos užtikrinimas

Me esame įsipareigoję užtikrinti Jūsų asmens duomenų apsaugą. Jeigu turite klausimų ar pastebėjimų dėl Jūsų asmens duomenų tvarkymo, prašome susisiekti su mumis el. p. adresu info@ausraspa.lt  Šiuo adresu taip pat galite pateikti bet kokias pastabas šiai Privatumo politikai.

Gavę Jūsų užklausą, mes per 14 dienų patvirtinsime užklausos gavimą ir stengsimės pateikti atsakymą per vieną mėnesį nuo užklausos gavimo. Jei Jūsų užklausa yra sudėtinga arba mes tuo metu esame gavę labai didelį užklausų kiekį, apie tai Jus papildomai informavę, galime pratęsti užklausos atsakymo terminą iki trijų mėnesių nuo užklausos gavimo.

Galiausiai, Skundą dėl Jūsų duomenų netinkamo tvarkymo Jūs visada turite teisę pateikti Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai.

Priedas

Paryškinta nuoroda skyriuje 2.2 (duomenų perdavimas trečiosioms šalims) turėtų vesti į atskirą puslapį, kuriame turėtų būti patiekiamas šis tekstas:

Duomenų perdavimas trečiosioms šalims

Mes nesidaliname Jūsų asmens duomenimis su trečiomis šalimis, nebent to reiktų teikiant paslaugas Jums, vykdant Jūsų prašymus, mūsų pagrįstiems veiklos vykdymo poreikiams ir(ar) jeigu tai numatyta teisės aktuose. Tai apima:

Mūsų paslaugų teikėjus: Mes dalinamės Jūsų asmens duomenimis su trečiosiomis šalimis, kurios teikia mums paslaugas, pvz. mūsų IT priežiūros paslaugų teikėjai, mūsų tinklalapio prieglaudos (angl. hosting) paslaugų teikėjai, mūsų apskaitos paslaugų teikėjais, konsultantais, teisininkais ir kitais prekių bei paslaugų teikėjais. Mes dirbame su šiomis trečiosiomis šalimis ir joms perduoda tvarkyti Jūsų asmens duomenis. Mes minėtoms trečiosioms šalims perduodame Jūsų asmens duomenis tik tuo atveju, jei jos atitinka mūsų taikomus griežtus asmens duomenų tvarkymo ir saugumo reikalavimus. Mes dalinamės Jūsų asmens duomenimis tik ta apimtimi, kuri yra būtina šių trečiųjų šalių paslaugoms suteikti.

Jeigu mes ar dalis mūsų vykdomos veiklos būtų parduota, reorganizuota ar perduota kitai įmonei: mes perduotume su pardavimu ar reorganizacija susijusius asmens duomenis, kiek tai yra tiesiogiai susiję su parduodamos ar perduodamos veiklos vykdymu.

Ikiteisminio tyrimo institucijas, teismus ar kitas valstybės įgaliotas institucijas: mes perduosime teismų, ikiteisminio tyrimų institucijų ar kitų įgaliotų institucijų prašomus asmens duomenis kai tai bus būtina mūsų teisinėms pareigoms atlikti ar bus kitas teisės aktuose numatytas duomenų perdavimo pagrindas.

Auditą: mes perduosime asmens duomenis, jei jie bus reikalingi atlikti finansinį, duomenų privatumo ir saugos auditą ar ištirti ir tinkamai reaguoti į skundą ar saugumo grėsmę.

Toliau pateikiamas detalus slapukų sąrašas:

Slapukai naudojami www.ausraspa.lt
SLAPUKAS APRAŠYMAS GALIOJIMAS TIPAS
pll_language Šį slapuką nustato „Polylang“ papildinys, skirtas „WordPress“ valdomoms svetainėms. Slapuke saugomas paskutinio naršyto puslapio kalbos kodas. 1 metai Funkcinis
_gcl_au Šį slapuką naudoja „Google Analytics“, kad suprastų vartotojo sąveiką su svetaine. 2 mėnesiai Analitinis
_ga Šį slapuką įdiegė „Google Analytics“. Slapukas naudojamas norint apskaičiuoti lankytojo, seanso, kampanijos duomenis ir stebėti svetainės naudojimą svetainės analizės ataskaitai. Slapukai saugo informaciją anonimiškai ir priskiria atsitiktinai sugeneruotą skaičių unikaliems lankytojams identifikuoti. 2 metai Analitinis
_gid Šį slapuką įdiegė „Google Analytics“. Slapukas naudojamas saugoti informaciją apie tai, kaip lankytojai naudojasi svetaine, ir padeda sukurti analitinę ataskaitą apie tai, kaip veikia svetainė. Surinkti duomenys, įskaitant lankytojų skaičių, šaltinį, iš kur jie atsirado, ir puslapiai buvo paviešinti anoniminiu pavidalu. 1 diena Analitinis
_gat_gtag_UA_** „Google“ naudoja šį slapuką vartotojams atskirti. 1 minutė Analitinis
__hstc Šį slapuką nustato „Hubspot“ ir jis naudojamas lankytojams stebėti. Jame yra domenas, utk, pradinė laiko žymė (pirmasis apsilankymas), paskutinė laiko žymė (paskutinis apsilankymas), dabartinė laiko žymė (šis apsilankymas) ir seanso numeris (kiekvieno kito seanso žingsniai). 1 metai Analitinis
hubspotutk Šį slapuką „HubSpot“ naudoja sekti svetainės lankytojus. Šis slapukas perduodamas „Hubspot“ pateikiant formą ir naudojamas dedukuojant kontaktus. 1 metai Analytics
__hssrc Šį slapuką nustato „Hubspot“. Remiantis jų dokumentais, kiekvieną kartą, kai „HubSpot“ keičia sesijos slapuką, šis slapukas taip pat nustatomas siekiant nustatyti, ar lankytojas iš naujo paleido savo naršyklę. Jei „HubSpot“ tvarkydama slapukus šio slapuko nėra, jis laikomas nauju seansu.   Būtinas
__hssc Šį slapuką nustato „HubSpot“. Slapuko tikslas yra sekti sesijas. Tai naudojama norint nustatyti, ar „HubSpot“ turėtų padidinti __hstc slapuko seanso numerį ir laiko žymes. Jame yra domenas, viewCount (padidina kiekvieną seanso pageView) ir seanso pradžios laiko žyma. 30 minutes Funkcinis
 

VAIZDO DUOMENŲ TVARKYMO TAISYKLĖS

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 1. Vaizdo duomenų tvarkymo taisyklių (toliau – Taisyklės) tikslas – reglamentuoti UAB SPA „Aušra“ vykdomą vaizdo stebėjimą, siekiant užtikrinti 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo, juo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (OL 2016 L 119, p. 1) (toliau – Reglamentas (ES) 2016/679), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, kitų įstatymų bei teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą, laikymąsi ir įgyvendinimą.
 2. Duomenų valdytojas – UAB SPA „Aušra“, kodas 305295212, buveinė: Vytauto pr. 23, LT-44352 Kaunas (toliau – Įmonė).
 3. Įmonė pasitelkia išorinį duomenų tvarkytoją tvarkyti vaizdo duomenis.
 4. Apibrėžtys vaizdo duomenų tvarkymo taisyklėse:
  • Darbuotojas – reiškia asmenį, kuris su Įmone yra sudaręs darbo ar panašaus pobūdžio sutartį ir Įmonės direktoriaus įsakymu yra paskirtas tvarkyti asmens duomenis arba, kurio asmens duomenys yra tvarkomi.
  • Trečiasis asmuo – fizinis asmuo, kuris nėra duomenų subjektas, kurio tapatybę tiesiogiai arba netiesiogiai galima nustatyti pagal vaizdo įraše užfiksuotų vaizdo duomenų apimtį (asmens veidą, ūgį, transporto priemonės valstybinį numerį ir pan.).
  • Vaizdo duomenų įrašymo įrenginiai – serveriai ir (arba) Įmonės turto apskaitoje esantys skaitmeniniai įrenginiai, skirti vaizdo duomenims įrašyti, saugoti, peržiūrėti ir kopijuoti.
  • Vaizdo įrašas – šiose Taisyklėse nurodytomis vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuoti ir serveriuose ir (arba) vaizdo duomenų įrašymo įrenginiuose išsaugoti vaizdo duomenys.
  • Vaizdo stebėjimas – vaizdo duomenų, susijusių su fiziniu asmeniu (toliau – vaizdo duomenys), tvarkymas naudojant šiose Taisyklėse nurodytas vaizdo stebėjimo kameras, nepaisant to, ar šie duomenys yra išsaugomi duomenų laikmenoje.
  • Vaizdo stebėjimo sistema – serveriai ir (arba) vaizdo duomenų įrašymo įrenginiai, vaizdo stebėjimo kameros ir duomenų laikmenos, kuriose saugomi vaizdo duomenys.
 5. Kitos šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Reglamente (ES) 2016/679 ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose.
 6. Tvarkant vaizdo duomenis Įmonės direktoriaus patvirtintomis asmens duomenų tvarkymo taisyklėmis vadovaujamasi tiek, kiek šiose Taisyklėse nenustatyta kitaip.
 7. Taisyklės nustato Įmonės vykdomo vaizdo stebėjimo tikslą ir apimtį, vaizdo duomenų saugojimo terminą, priėjimo prie tvarkomų vaizdo duomenų sąlygas, šių duomenų naikinimo sąlygas ir tvarką, bei reikalavimus darbuotojui tvarkančiam šiuos duomenis. Taisyklės reglamentuoja Įmonės patalpų ir lauko teritorijos vaizdo stebėjimą.
 8. Taisyklės privalomos visiems Įmonės darbuotojams, kurie paskirti tvarkyti Įmonėje esančius asmens duomenis arba eidami savo pareigas juos sužino. Šių taisyklių privalo laikytis visi Įmonės bendruomenės nariai ir svečiai.

 

II SKYRIUS

VAIZDO STEBĖJIMO TIKSLAS IR APIMTIS

 1. Vaizdo stebėjimo tikslas – užtikrinti darbuotojų ir kitų asmenų, kurie lankosi Įmonėje saugumą, šių asmenų ir Įmonės turto saugumą bei viešąją tvarką.
 • Vaizdo duomenys fiksuojami vaizdo stebėjimo kameromis, kurios (ir jų fiksavimo erdvės) nurodytos šių Taisyklių 2 priede.
 • Įmonės pastato vidaus patalpų ir lauko teritorijos vaizdo stebėjimo kamerų vaizdo fiksavimo režimai (nenutrūkstamai, tam tikru laiku ar reaguojant į judesį) yra nustatyti šių Taisyklių 2 priede.
 • Vaizdo stebėjimo kameros turi būti įrengiamos taip, kad vaizdo stebėjimas nebūtų vykdomas didesnėje duomenų valdytojo teritorijoje ar patalpoje, nei yra nurodyta šių Taisyklių 10 punkte ir Taisyklių 2 priede.
 • Draudžiama taip įrengti ir eksploatuoti įrengtas vaizdo stebėjimo kameras, kad į jų stebėjimo lauką patektų gyvenamoji patalpa ir (arba) jai priklausanti privati teritorija ar įėjimas į ją, išskyrus įstatymų numatytus atvejus.
 • Draudžiama vykdyti vaizdo stebėjimą patalpose, kuriose duomenų subjektas pagrįstai tikisi absoliučios privatumo apsaugos ir kur toks stebėjimas žemintų žmogaus orumą (pavyzdžiui, tualetuose ir pan.).

 

III SKYRIUS

DUOMENŲ VALDYTOJO TEISĖS, PAREIGOS IR FUNKCIJOS

 1. Duomenų valdytojas turi šias teises:
  • rengti ir priimti vidaus teisės aktus, reglamentuojančius vykdomą vaizdo stebėjimą;
  • spręsti klausimus dėl vaizdo duomenų teikimo;
  • paskirti už vaizdo duomenų apsaugą atsakingą asmenį (asmenis) ar padalinį.
 2. Duomenų valdytojas turi šias pareigas:
  • užtikrinti Reglamente (ES) 2016/679, Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatyme, asmens duomenų tvarkymo taisyklėse, šiose Taisyklėse ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose asmens duomenų tvarkymą, nustatytų asmens duomenų tvarkymo reikalavimų laikymąsi;
  • įgyvendinti duomenų subjekto teises Reglamento (ES) 2016/679, asmens duomenų tvarkymo taisyklių ir šių Taisyklių nustatyta tvarka;
  • užtikrinti asmens duomenų saugumą ir įgyvendinti tinkamas organizacines ir technines asmens duomenų saugumo priemones;
 • Duomenų valdytojas atlieka šias funkcijas:
  • nustato vaizdo stebėjimo tikslą ir apimtį;
  • organizuoja vaizdo stebėjimo sistemos diegimo darbus;
  • nustato prieigos teisių ir įgaliojimų tvarkyti vaizdo duomenis suteikimo, keitimo ir naikinimo tvarką;
  • analizuoja technologines, metodologines ir organizacines vaizdo duomenų tvarkymo problemas ir priima sprendimus, reikalingus tinkamam vaizdo stebėjimo vykdymui užtikrinti;
  • teikia metodinę pagalbą darbuotojams vaizdo duomenų tvarkymo klausimais;
  • vykdo kitas funkcijas, reikalingas šių Taisyklių 15–16 punktuose nurodytoms duomenų valdytojo teisėms ir pareigoms įgyvendinti.

 

IV SKYRIUS

VAIZDO DUOMENŲ TEIKIMAS IR DUOMENŲ GAVĖJAI

 • Teisės aktų nustatytais atvejais ir tvarka Įmonė teikia savo tvarkomus vaizdo duomenis teisėsaugos institucijoms ir kitiems asmenims, kuriems asmens duomenis teikti Įmonę įpareigoja įstatymai ar kiti teisės aktai arba kuriems Įmonė, teisės aktų nustatyta tvarka vykdydama savo funkcijas, teikia asmens duomenis, taip pat pagal duomenų gavėjų prašymus esant bent vienai iš Reglamento (ES) 2016/679 6 straipsnyje nurodytų teisėto asmens duomenų tvarkymo sąlygų. Prašyme turi būti nurodytas vaizdo duomenų naudojimo tikslas, teikimo bei gavimo teisinis pagrindas ir prašomų pateikti vaizdo duomenų apimtis.
 1. Sprendimą dėl vaizdo duomenų teikimo priima Įmonės direktorius ar jo įgaliotas atsakingas asmuo.

 

V SKYRIUS

ORGANIZACINĖS IR TECHNINĖS ASMENS DUOMENŲ SAUGUMO PRIEMONĖS

 • Užtikrinant vaizdo duomenų saugumą, įgyvendinamos šios organizacinės ir techninės asmens duomenų saugumo priemonės:
  • užtikrinama prieigos prie vaizdo duomenų apsauga, valdymas ir kontrolė;
  • prieiga prie vaizdo duomenų gali būti suteikta tik tam asmeniui, kuriam vaizdo duomenys yra reikalingi jo funkcijoms vykdyti;
  • su vaizdo duomenimis galima atlikti tik tuos veiksmus, kuriems atlikti naudotojui yra suteiktos teisės;
  • prieiga prie asmens duomenų apsaugoma slaptažodžiais;
  • užtikrinama asmens duomenų apsauga nuo neteisėto prisijungimo prie vietinio tinklo elektroninių ryšių priemonėmis;
  • užtikrinamas patalpų, kuriose saugomi vaizdo duomenys, saugumas (apribojamas neįgaliotų asmenų patekimas į atitinkamas patalpas ir pan.);
  • užtikrinama kompiuterinės įrangos apsauga nuo kenksmingos programinės įrangos (antivirusinių programų įdiegimas, atnaujinimas ir pan.).
 • Visus vaizdo duomenis turi teisę tvarkyti tik Įmonės direktoriaus ar jo įgalioto atsakingo asmens paskirtas darbuotojas, atsakingas už vaizdo stebėjimo sistemos techninę priežiūrą ir vaizdo duomenų tvarkymą (toliau – darbuotojas, tvarkantis vaizdo duomenis). Susipažinti su savo vaizdo duomenimis turi teisę visi darbuotojai, kurie, įgyvendindami šią teisę, turi laikytis asmens duomenų apsaugą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytų reikalavimų.
 • Prieigos prie vaizdo duomenų teisės suteikiamos ir redaguojamos duomenų valdytojo nustatyta tvarka.
 • Prieigos prie vaizdo duomenų teisės naikinamos pasibaigus darbuotojo, tvarkančio vaizdo duomenis, įgaliojimams, darbo santykiams, pasikeitus darbuotojo funkcijoms, kurioms vykdyti prieigą prie vaizdo duomenų nereikalinga.
 • Darbuotojas, tvarkantis vaizdo duomenis, privalo:
  • laikytis pagrindinių asmens duomenų tvarkymo ir saugumo reikalavimų, įtvirtintų Reglamente (ES) 2016/679, Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatyme, asmens duomenų tvarkymo taisyklėse, šiose Taisyklėse ir kituose teisės aktuose;
  • užtikrinti, kad į vaizdo stebėjimo kameromis fiksuojamą erdvę nepatektų gyvenamoji patalpa ir (arba) jai priklausanti privati teritorija ar įėjimas į ją, išskyrus įstatymų numatytus atvejus, bei patalpos, kuriose duomenų subjektas pagrįstai tikisi absoliučios privatumo apsaugos ir kur toks stebėjimas žemintų žmogaus orumą;
  • laikytis šiose Taisyklėse nustatytų organizacinių ir techninių asmens duomenų saugumo priemonių, kad būtų užkirstas kelias netyčiniam ar neteisėtam vaizdo duomenų sunaikinimui, praradimui, pakeitimui, atskleidimui, taip pat bet kokiam kitam neteisėtam tvarkymui, saugoti vaizdo duomenų įrašymo įrenginiuose ir (ar) laikmenose esančius vaizdo duomenis;
  • užtikrinti, kad vaizdo stebėjimo sistema būtų techniškai tvarkinga, techniniai šios sistemos sutrikimai būtų šalinami operatyviai, naudojant visus turimus techninius resursus;
  • neatskleisti, neperduoti ir nesudaryti sąlygų bet kokiomis priemonėmis susipažinti su vaizdo duomenimis asmeniui, kuris nėra įgaliotas tvarkyti vaizdo duomenų;
  • nedelsdamas pranešti Įmonės direktoriui ar jo įgaliotam atsakingam asmeniui ir duomenų apsaugos pareigūnui (jeigu duomenų apsaugos pareigūnas paskirtas) apie bet kokią įtartiną situaciją, kuri gali kelti grėsmę Įmonės tvarkomų vaizdo duomenų saugumui;
  • laikytis kitų asmens duomenų tvarkymo taisyklėse, šiose Taisyklėse ir kituose asmens duomenų apsaugą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytų reikalavimų.
 • Įmonės darbuotojai privalo į Įmonės patalpas, kuriose yra vaizdo duomenų įrašymo įrenginių, neįleisti pašalinių asmenų ir, pastebėję vaizdo stebėjimo sistemos veikimo sutrikimus, nedelsdami informuoti darbuotoją, tvarkantį vaizdo duomenis, arba Įmonės direktorių ar jo įgaliotą atsakingą asmenį.
 • Vaizdo duomenų kopijos nėra daromos.
 • Vaizdo duomenų įrašymo įrenginiuose vaizdo stebėjimo kamerų užfiksuoti vaizdo duomenys skaitmeniniu būdu įrašomi į šių įrenginių vidinius standžiuosius diskus. Šie įrenginiai ir jų vidinių standžiųjų diskų talpos nurodytos šių Taisyklių 2 priede. Vaizdo kameros, kurių vaizdo duomenys ne tik įrašomi, bet ir gali būti peržiūrimi realiu laiku, taip pat vaizdo įrašymo įrenginiai, kurie leidžia atlikti vaizdo įrašų paiešką pagal datą ir laiką, nurodyti šių Taisyklių 2 priede. Vaizdo duomenys įrašymo įrenginiuose saugomi ne ilgiau kaip 21 (dvidešimt vieną dieną) kalendorinę dieną, pasibaigus šiam terminui yra sunaikinami Taisyklių 2 priede nurodytu būdu. Maksimalus kiekvieno įrenginio vaizdo duomenų saugojimo terminas nurodytas šių Taisyklių 2 priede. Jeigu vaizdo įrašų duomenys naudojami kaip įrodymai byloje ar kitais įstatymų nustatytais atvejais, vaizdo duomenys gali būti saugomi tiek, kiek reikalinga šiems duomenų tvarkymo tikslams, ir sunaikinami nedelsiant, kai tampa nebereikalingi.

 

 

VI SKYRIUS

DUOMENŲ SUBJEKTO TEISIŲ ĮGYVENDINIMO TVARKA

 • Duomenų subjektas turi šias teises:
  • gauti informaciją apie duomenų tvarkymą;
  • susipažinti su duomenimis;
  • reikalauti ištrinti duomenis („teisė būti pamirštam“), jei vaizdo duomenys yra saugomi ilgiau nei šiose Taisyklėse nustatytą saugojimo terminą;
  • apriboti duomenų tvarkymą;
  • nesutikti su duomenų tvarkymu.
  • Šių Taisyklių 28 punkte nurodytos duomenų subjekto teisės įgyvendinamos SPA Aušra asmens duomenų tvarkymo taisyklėse nustatyta tvarka, jei šiose Taisyklėse nenustatyta kitaip.
 • Teisė gauti informaciją apie duomenų tvarkymą:
  • Asmenys, kurie nėra darbuotojai ir kurių vaizdo duomenys gali būti tvarkomi vykdant vaizdo stebėjimą, apie vykdomą vaizdo stebėjimą yra informuojami:
   • iškabinant informacines lenteles ir (arba) priklijuojant lipdukus prieš patenkant į Įmonės patalpas ar teritoriją, kurioje vykdomas vaizdo stebėjimas. Informacinės lentelės ir (arba) lipdukai turi būti matomi prieš patenkant į vaizdo stebėjimo zoną;
   • informacinėse lentelėse ir (arba) lipdukuose nurodant bent šią informaciją: apie vykdomą vaizdo stebėjimą, Įmonės pavadinimą, kontaktinę informaciją (adresą, elektroninio pašto adresą ir (arba) telefono numerį), vaizdo duomenų tvarkymo tikslą, nuorodą į informacijos šaltinį, kur būtų galima gauti detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą; informacinės lentelės (lipduko) pavyzdinė forma nustatyta šių Taisyklių 1 priede;
  • Informacija apie tai, kad vykdomas vaizdo stebėjimas, pateikiama visais atvejais, nepriklausomai nuo to, kad kai kuriose tam skirtose vietose vaizdo stebėjimas tuo metu nėra vykdomas (pavyzdžiui, vaizdo stebėjimo kamera veikia ne visą laiką, veikia nustatytu periodiškumu ir pan.).
  • Darbuotojai apie vykdomą vaizdo stebėjimą informuojami pasirašytinai ar kitu informavimo faktą įrodančiu būdu suteikiant Reglamento (ES) 2016/679 13 straipsnio 1 ir 2 dalyse numatytą informaciją bei supažindinant su šiomis Taisyklėmis prieš pradedant vykdyti vaizdo stebėjimą arba pirmąją darbuotojo darbo dieną, arba pirmąją darbo dieną po darbuotojo atostogų, nedarbingumo laikotarpio ir pan., jei vaizdo stebėjimas buvo pradėtas vykdyti šiuo laikotarpiu.
 • Teisė susipažinti su duomenimis:
  • Pagal duomenų subjekto prašymą susipažinti su savo vaizdo duomenimis duomenų subjektui prašomi vaizdo duomenys gali būti pateikiami sudarant galimybę patalpose peržiūrėti vaizdo įrašą ir (arba) pateikiant vaizdo įrašo kopiją Įmonės išorinėje duomenų laikmenoje ar nuotrauką, jei vaizdo duomenys yra saugomi.
  • Įgyvendinant duomenų subjekto teisę susipažinti su savo vaizdo duomenimis, turi būti užtikrinama trečiųjų asmenų teisė į privatų gyvenimą. Duomenų subjektui susipažįstant su vaizdo įrašu, jeigu jame matomi tretieji asmenys, kurių tapatybė gali būti nustatyta, ar kita informacija, kuri gali pažeisti trečiųjų asmenų privatumą, šie vaizdai turi būti retušuoti ar kitais būdais panaikinama galimybė identifikuoti trečiuosius asmenis arba, jei įmanoma, turi būti gaunamas rašytinis šių asmenų sutikimas dėl jų vaizdo duomenų pateikimo duomenų subjektui. Jei nėra galimybės įgyvendinti šiame Taisyklių punkte nurodytų priemonių, užtikrinančių trečiųjų asmenų teisę į privatų gyvenimą, vaizdo duomenys duomenų subjektui neteikiami.

 

VII SKYRIUS

DARBUOTOJŲ ATSAKOMYBĖ

 • Darbuotojai pasirašytinai supažindinami su šiomis Taisyklėmis ir taip įsipareigoja laikytis jų bei kitų asmens duomenų tvarkymo reikalavimus nustatančių teisės aktų.
 • Už Taisyklių nuostatų pažeidimą darbuotojams taikoma įstatymuose numatyta atsakomybė.

 

VIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 • Taisyklės skelbiamos Įmonės interneto svetainėje.
 • Už Taisyklių nuostatų laikymosi priežiūrą ir jų vykdymo kontrolę bei periodišką ne rečiau kaip kartą per 2 metus Taisyklių peržiūrėjimą atsakingas Įmonės direktorius ar jo įgaliotas asmuo, kuris, įvertinęs Taisyklių taikymo praktiką, esant poreikiui ir (arba) pasikeitus asmens duomenų tvarkymą reglamentuojantiems teisės aktams, inicijuoja Taisyklių atnaujinimą.
 • Patvirtinus Taisykles, visi darbuotojai su jomis supažindinami pasirašytinai. Priimtas naujas darbuotojas su Taisyklėmis privalo būti supažindintas pirmąją darbo dieną. Už naujų darbuotojų supažindinimą su Taisyklėmis atsakingas Įmonės direktoriaus paskirtas asmuo.
 1. Įmonės nustatyta tvarka vykdo darbuotojų mokymą ir, esant galimybėms, sudaro sąlygas darbuotojų kvalifikacijai kelti asmens duomenų teisinės apsaugos srityje.

Vaizdo duomenų tvarkymo UAB SPA „Aušra“ taisyklių 1 priedas

 

 

SIEKIANT UŽTIKRINTI ASMENŲ IR TURTO SAUGUMĄ, VIEŠĄJĄ TVARKĄ VYKDOMAS VAIZDO STEBĖJIMAS

(vaizdo kameros simbolis)

UAB SPA „Aušra“, Vytauto pr. 23, Kaunas

Išsamesnė informacija:
www.ausraspa.lt, telefonu +370 687 83344 arba el. paštu: info@ausraspa.lt

Vaizdo duomenų tvarkymo  taisyklių

2 priedas

Pradėti virtualų turą