5 priežastys, kodėl verta rinktis treniruotes vandenyje

Tikriausiai ne kartą girdėjote, kad treniruotės vandenyje teigiamai veikia visą žmogaus organizmą ir yra naudingiausias sportas. Galvojate, kodėl? Baseino ir pirčių erdvės „Aušra Spa“ kineziterapeutai ir treneriai įvardina penkis pagrindinius treniruočių vandenyje privalumus.

  1. Vanduo padeda atitrūkti nuo kasdienybės, pamiršti rutiną ir mėgautis vandens teikiamais malonumais. Todėl treniruotės vandenyje daug malonesnės, nei prakaito liejimas sporto salėje. Mankštinantis vandenyje kilogramai tirps, raumenys tvirtės ir kūno linijos gražės ne tik efektyviai, bet ir maloniai.
  2. Vandenyje mūsų kūnas tampa dešimt kartų lengvesnis, todėl fizinis krūvis atrodo daug mažesnis. Nors pratimams atlikti prireikia tiek pat energijos, kaip sportuojant salėje, juos atlikti pavyksta daug lengviau, tarsi be ypatingų pastangų. Todėl net po intensyvios treniruotės vandenyje jausitės daug mažiau pavargę.
  3. Dėl didelės vandens keliamosios galios vandenyje galima atlikti pratimus, kurių būtų neįmanoma atlikti ant žemės. Vandens tankis daug didesnis nei oro, todėl atliekant kiekvieną judesį reikia įveikti daug didesnį pasipriešinimą. Dėl šios priežasties sportuojant vandenyje sutvirtinti raumenis pavyksta daug greičiau nei treniruojantis sporto salėje.
  4. Treniruotės vandenyje mažina apkrovą stuburui ir sąnariams, todėl mažėja ir traumų bei patempimų rizika.Turintys sąnarių problemų, kenčiantys nugaros skausmus ar sveikstantys po traumų ar ortopedinių operacijų žmonės neretai iš viso vengia sportuoti, nes fizinis krūvis jiems sukelia skausmą. Mankšta vandenyje neapkrauna sąnarių, todėl nemalonūs pojūčiai žymiai sumažėja. Treniruojantis vandenyje, palaipsniui mažinamas sąnarių ir raumenų skausmas, judėjimo suvaržymai, stiprinami raumenys, didinama judesių amplitudė ir palaipsniui sugrąžinama galimybė saugiau judėti bei atlikti kasdienius veiksmus.
  5. Mankšta vandenyje stimuliuoja kraujo apytaką, gerina deguonies pasisavinimą organizme ir smegenų veiklą, normalizuoja kraujospūdį, atpalaiduoja, stiprina imunitetą.

Norite patys įsitikinti treniruočių vandenyje nauda? Baseino ir pirčių erdvėje „Aušra Spa“ Jūsų laukia aqua aerobikos, viso kūno ir plaukimo treniruotės, plaukimo pamokos vaikams, pusiausvyros ir koordinacijos, kūno stabilizavimo ir kardio mankštos, individuali kineziterapija nėščiųjų mankšta ir sveikatingumo mankšta senjorams.

Patyrę treniruotes vandenyje vedantys specialistai laukia Jūsų ir primena, kad nors joms nereikia jokio specialaus pasiruošimo ir net nebūtina mokėti plaukti, žmonėms, turintiems sveikatos problemų, prieš pradedant sportuoti vandenyje rekomenduojama pasitarti su savo gydytoju.

Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl slapukų įrašymo. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti – privatumo politikoje.