Reguliarūs apsilankymai pirtyse šiltuoju metų laiku. Kodėl tai naudinga organizmui?

Pirtis – viena iš seniausių psichologinės ir fizinės sveikatos gerinimo tradicijų, populiarumo neprarandančių net ir šiomis dienomis. Pradėjus jausti nerimą, stresą ir raumenų įtampą, rekomenduojama išbandyti karštų garų ir šilumos vonias. Natūralu, kad rudenį ir žiemą pirtyse lankomės dažniau, norėdami sustiprinti imunitetą ir pasišildyti. Tačiau ši vieta teikia ypač daug naudos organizmui ir šiltuoju metų laiku, apie ką šiame straipsnyje ir pakalbėsime.

Pirtyje dėl itin aukštos temperatūros esame veikiami karštų garų skleidžiamos šilumos, kuri skatina prakaitavimą. Tokiu būdu atvėsiname savo kūną ir pašaliname nereikalingas medžiagas bei skysčius iš savo organizmo. Šio proceso metu dirba dviejų rūšių liaukos – ekrininės ir apokrininės. Ekrininės liaukos yra bekvapės, išsidėsčiusios visame odos paviršiuje, būnant pirtyje jos išskiria vieną litrą prakaito vos per 15 minučių. Apokrininės liaukos yra pasislėpusios įvairiose kūno vietose ir išskiria specifinį, ne itin malonų kvapą.

Pastebima, kad pirties teikiama nauda turi teigiamos įtakos mūsų fiziologinei sveikatai ir bendrai savijautai. Mėgaudamiesi skleidžiamos šilumos energija, geriname kraujotaką, ląstelių aprūpinimą deguonimi ir įvairiomis kitomis medžiagomis. Pastebima, kad lankantis pirtyje reguliariai, gerėja odos būklė, mažėja skausmas raumenų, nugaros srityse. Taip pat tokia termoterapija gali būti taikoma gydant nutukimą ir diabetą. Ekspertai nurodo, kad pirties teikiamais malonumais reikia mėgautis ne tik rudenį ir žiemą, bet ir šiltuoju metų laiku. Vasarą mūsų kūnas išskiria kur kas daugiau prakaito liaukų, dėl kurių užsikemša poros, o kaitroje oda geriau išsivalo, kvėpuoja ir vėsinasi.

Vienas iš pagrindinių aspektų, kodėl žmonės lankosi pirtyse – patiriamos psichologinės problemos. Skleidžiama šiluma padeda mažinti stresą, nerimą ir įtampą, bent trumpam užmiršti
apie esamus rūpesčius, labiau susikaupti ir įsigilinti į save. Galiausiai teigiamas poveikis yra jaučiamas išėjus iš pirties – pagerėja miego ir bendros emocinės savijautos kokybė, atsiranda kur
kas daugiau ramybės. Jaučiate nerimą ir įtampą ne tik emociškai, bet ir fiziškai? Apsilankykite Aušra SPA saunoje ir garinėje pirtyse. Čia dirbantys specialistai mielai priims Jus ir padės pasijausti geriau!

Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl slapukų įrašymo. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti – privatumo politikoje.