Plaukimo pamokos ir mankštos vandenyje vaikams – norintiems džiaugtis taisyklinga laikysena ir puikia sveikata

Taisyklinga laikysena – vienas svarbių veiksnių, lemiančių augančio vaiko esamą ir būsimą sveikatą. Deja, remiantis vaikų sveikatos profilaktinių patikrinimų duomenimis, daugybei vaikų kasmet nustatomi laikysenos sutrikimai. Pasak specialistų, itin neramina tai, jog šie sutrikimai ir jų nulemtos sveikatos problemos pasireiškia vis mažesniems vaikams.

Laikysena – tai įprasta mūsų kūno padėtis stovint, sėdint, einant. Ji priklauso nuo krūtinės ląstos forma, galvos, pečių lanko, rankų, pilvo, dubens ir kojų laikymo būdo. Netaisyklingos laikysenos formavimąsi gali nulemti persirgtos ligos, anatominiai veiksniai, įgimtos priežastys. Įtakos tam turi ir blogi įpročiai: netaisyklingas sėdėjimas ir stovėjimas (ant vienos kojos, perkreipus dubenį), sunkių daiktų nešiojimas ant vieno peties ar viena ranka, netaisyklingas gulėjimas (ant šono, susirietus, ankštoje per minkštoje, įdubusioje lovoje, ant didelės pagalvės), judėjimo stoka. Netaisyklingos laikysenos priežastis gali būti ir netinkamos darbo ir poilsio sąlygos, blogas darbo ir žaidimo vietos apšvietimas.

Griaučių-raumenų sistemos funkcionavimo sutrikimai, pasireiškiantys netaisyklinga stuburo padėtimi, labai dažnai išryškėja vaiko augimo periodu. Itin svarbu atkreipti dėmesį į 5-6 metų vaikų laikyseną, nes tuo metu vaikai auga itin sparčiai. Kuo anksčiau bus pastebėta, kad vystosi netaisyklinga laikysena (pakrypęs stuburas, pasisukęs dubuo, pečiai ne vienodame aukštyje, palenkta ar pasukta galva) ir imtasi tinkamų korekcinių priemonių, tuo geresnių rezultatų galima pasiekti. Geriausia koreguoti laikyseną, esant kuo jaunesnio amžiaus. Savalaikė netaisyklingos laikysenos korekcija padeda išvengti vėliau gresiančių problemų, žymiai pagerinti vaiko sveikatos kokybę, suteikti jam didesnį pasitikėjimą savimi.

Pasak kineziterapijos specialistų, itin efektyviai įvairias vaikų laikysenos ydas, plokščiapadystę, šleivapėdystę, kojų „X“ ir „O“ deformacijas, krūtinės ląstos deformacijas koreguoja plaukimo pamokos ir mankštos vandenyje. Šie užsiėmimai taip pat labai naudingi esant bendram raumenų neišsivystymui. Vaikų plaukimo pamokų ir mankštos vandenyje metu kompleksiškai taikomos įvairios kineziterapijos metodikos padeda atstatyti sąnarių paslankumą, subalansuoti raumenyną, išspręsti laikysenos problemas, koreguoti deformacijas, normalizuoti raumenų tonusą, pagerinti medžiagų apykaitą bei visų organų sistemų veiklą, taip pat sumažinti psichologinį bei emocinį stresą.

Plaukimo pamokų ir makštų vandenyje vaikams metu ne tik koreguojama laikysena, bet ir stiprinama vaiko nervų sistema, gerėja jo koordinacija, išvertmė, tvirtėja judesiai. Plaukimas ir mankšta vandenyje taip pat padeda atstatyti vaiko organizmą po įvairių traumų, suteikia jam žvalumo, grūdina, stiprina imunitetą, gerina bendrą sveikatos būklę. Tyrimais įrodyta, kad reguliariai plaukiodami ar mankštindamiesi vandenyje vaikai mažiau serga, geriau valgo ir miega.

Pastebėjote, kad Jūsų vaikas turi laikysenos problemų? O gal tiesiog norėtumėte, kad jis augtų sveikesnis ir stipresnis? Išmėginkite profesionalių trenerių vedamas vaikų plaukimo pamokas ar mankštas vandenyje išskirtinėje baseino ir pirčių erdvėje „Aušra SPA“. Užtikriname, kad teigiamus pokyčius pastebėsite jau netrukus! Laukiame Jūsų!

TVARKARAŠTIS

Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl slapukų įrašymo. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti – privatumo politikoje.