Pirties nauda mūsų fizinei ir emocinei sveikatai

Reguliarus lankymasis pirtyse gali prailginti mūsų gyvenimo trukmę

Nuovargis, stresas, nuolat patiriama fizinė ir emocinė įtampa – neišvengiami greito gyvenimo tempo palydovai, su kuriais susiduria daugybė žmonių. Pasak sveikos gyvensenos specialistų, vienas iš paprasčiausių, bet itin efektyvių būdų atsipalaiduoti, atsikratyti įtampos, suteikti naudą kūnui ir malonumą sielai yra pirtis. Tai viena iš sveikos gyvensenos priemonių, pasižyminti teigiamu fiziniu ir psichologiniu poveikiu.

Kontrastinės procedūros yra itin naudingos mūsų organizmui. Pirtyje vykstantys procesai (kaitinimasis ir atsivėsinimas) veikia visas organizmo sistemas.

Aukšta temperatūra nuramina pavargusius raumenis, suaktyvina gijimo procesus, veikia kaip peršalimo ligų profilaktika. Veikiant pirties šilumai ir kūnui išsiplečia odos kraujagyslės, suintensyvėja širdies veikla, pagerėja kraujotaka, atsipalaiduoja vidaus organai. Prakaituojant iš organizmo pasišalina šlakai bei toksinai, greitėja ląstelių atsinaujinimo procesai, gerėja odos būklė.

Tuo tarpu staigus atvėsimas teigiamai veikia mūsų nervų sistemą, šalina įtampą, grūdina širdies ir kraujagyslių sistemą, didina natūralų organizmo atsparumą. Reguliarus lankymasis pirtyje padeda išvengti peršalimo ligų, nes pagreitėja baltųjų kraujo kūnelių, padedančių kovoti su virusais ir kitais ligų sukėlėjais, gamyba.

Pirties aplinka veikia atpalaiduojamai, todėl joje puikiai pailsima, pagerėja nuotaika, bendra savijauta, darbingumas. Reguliarios pirties procedūros malšina skausmą, nuima raumenų spazmus, didina judesių amplitudę.

Būnant pirtyje, didėja kraujo tūris, kurį sulig kiekvienu tvinksniu perpumpuoja mūsų širdis. Todėl pastovus lankymasis pirtyje gerina termoreguliaciją ir širdies-kraujagyslių ištvermę, kas itin aktualu profesionaliems sportininkams ar tiesiog sportuojantiems žmonėms. Mokslinių tyrimų duomenimis, buvimas pirtyje šiek tiek didina testosterono lygį ir mažina kortizolio kiekį organizme, o tai paspartina raumenų atsistatymą ir netgi padidina treniruočių rezultatyvumą.

Kaitinantis pirtyje dėl didesnio deguonies poreikio audiniuose ir pagreitėjusios širdies veiklos paspartėja medžiagų apykaita, todėl pirtis gali būti ir viena pagalbinių svorio mažinimo priemonių.

Mokslininkai atskleidžia ir tokius saunos privalumus, kaip jautrumo insulinui padidėjimas, padedančio užkirsti kelią II tipo diabeto išsivystymui, spartesnis gijimas po traumų ir netgi naujų smegenų ląstelių susikūrimas (neurogenezės aktyvavimas).

Mokslinių tyrimų duomenimis, reguliarios pirties procedūros taip pat turi įtakos mūsų gyvenimo trukmei. Remiantis Suomijos mokslininkų atlikto tyrimo išvadomis, lankymasis saunoje 2–3 kartus per savaitę siejamas su 24 proc., o nuolatinis lankymasis garinėje pirtyje net 40 proc. sumažėjusiu bendru mirtingumu. Saunos lankymas kelis kartus per savaitę taip pat siejamas su retesniais širdies-kraujagyslių susirgimais ir mažesne insulto rizika. Pasak Olandijos mokslininkų išvadų, lankymasis saunoje 2–3 kartus per savaitę 23 proc., o 4–7 kartus per savaitę – net 48 proc. sumažina širdies-kraujagyslių sistemos sutrikimų sukeltų mirties atvejų skaičių.

Taigi, pirčių nauda abejoti neverta. O apsilankę baseino ir pirčių erdvėje „Aušra SPA”patys galėsite greitai pajusti akivaizdų jų poveikį. Čia rasite moderniai įrengtą sauną, lietuvišką bei garinę pirtis. Galėsite išmėginti visas tris arba rinktis pagal savo poreikius ir pomėgius. Subtili ir raminanti aplinka ir puodelis kvapnios žolelių arbatos po pirčių procedūrų padės Jums bent trumpam atitrūkti nuo kasdienybės, atsipalaiduoti, atkurti savo vidinę pusiausvyrą, pagerinti imunitetą, padidinti atsparumą stresui ir grįžti į įprastą veiklą su naujomis jėgomis. Laukiame Jūsų!

DAUGIAU

Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl slapukų įrašymo. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti – privatumo politikoje.